Tet uzsāk viedās pilsētas projektu Ķīpsalā un ievieš viedo apgaismojumu

Tet uzsāk viedās pilsētas projektu Ķīpsalā un ievieš viedo apgaismojumu

Rūpējoties par ilgtspējīgu un energoefektīvu pilsētvidi, BiSMART partneris Tet ir uzsācis darbus pie viedās pilsētas pilotprojekta Ķīpsalā un ievieš pirmo risinājumu – viedo apgaismojumu. Sadarbībā ar Rīgas domi uzņēmums plāno vairākas Ķīpsalas ielas aprīkot ar dažādiem viedajiem risinājumiem, ieskaitot viedo apgaismojumu, vides kvalitātes sensorus, gudrās stāvvietas, zīmes un citus risinājumus. Pirmais risinājums – viedais apgaismojums jau tiek ieviests Ķīpsalas, Āzenes ielās un Zunda krastmalā. Saskaņā ar Tet prognozēm tas var palīdzēt pilsētai ietaupīt elektroenerģiju šajās ielās līdz 90%. 

Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks skaidro, ka Eiropas klimatneitralitātes kurss un saspīlētā energoresursu situācija mudina aizvien straujāk meklēt labākus risinājumus energoefektivitātes uzlabošanai Latvijas pilsētās. Tet var palīdzēt samazināt izdevumus jau tuvākos mēnešos un veicināt pilsētas iedzīvotāju kopējo labklājību nākotnē. Uzņēmuma viedās pilsētas projekta mērķis ir izmēģināt dažādu risinājumu darbību un potenciālu, lai reālajā pilsētvidē saprastu, kā tos izmantot pēc iespējas efektīvāk un prātīgāk, lai to pievienoto vērtību izjūt ne tikai pašvaldības un uzņēmumi, bet arī ikviens iedzīvotājs. Tet ir pateicīgs Rīgas domei, Rīgas gaismai un Rīgas Tehniskajai universitātei par iespēju izveidot šādu testa kvartālu Ķīpsalā.

U. Tatarčuks stāsta, ka

pirmajā projekta solī Tet aprīkojis Ķīpsalas, Āzenes ielu un Zunda krastmalas apgaismes stabus ar LED gaismekļiem un Latvijā ražotiem viedajiem kontrolieriem, kas pielāgo gaismas intensitāti braucēju un gājēju satiksmes plūsmai, tādējādi efektivizējot energopatēriņu.

Uz stabiem, kur ir ierīkots viedais apgaismojums, būs arī pieejamā informācija un QR-kods, kuru noskenējot ikviens varēs iepazīties ar elektroenerģijas patēriņa un satiksmes intensitātes datiem. Viedais apgaismojums top sadarbībā ar pašvaldības aģentūru Rīgas gaisma un Draugiem Group meitasuzņēmumu Idea Lights, kas jau pirms tam ieviesis vairākus viedos risinājumus Cēsīs.

Nākamais solis, ko Tet plāno ieviest vēl šogad, ir vides kvalitātes sensoru stacijas, kas mērīs gaisa kvalitāti, trokšņus, UV radiāciju, temperatūru un gaisa mitrumu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!