Latvijā ir ienācis pasaulē jaudīgākais 10 Gbit/s optiskais internets

Latvijā ir ienācis pasaulē jaudīgākais 10 Gbit/s optiskais internets

Pirmo reizi Latvijas vēsturē iedzīvotājiem ir pieejams 10 Gbit/s optiskais internets – 10 reizes jaudīgāks nekā līdz šim un ātrākais, kāds šobrīd pasaulē pieejams. 10 Gbit/s interneta tīklu attīsta tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet. Sadarbībā ar Salienas nekustamā īpašuma projekta attīstītājiem pirmie, kas tā priekšrocības varēs lietot ikdienā, ir kompleksa iedzīvotāji. Jau šoruden tīkls tiks izvērsts arī Imantā.

Tet norāda, ka nākotnes interneta ātruma standarts 10 Gbit/s ir nepārspēts ātruma un signāla aiztures līmeņa ziņā. Tas ļauj 4K filmu lejupielādēt mazāk nekā 30 sekundēs vai vienlaikus tiešsaistē skatīties 1,700 filmas. Līdz šim Latvijā ātrākais pieejamais optiskā interneta ātrums bija 1 Gbit/s.

Pieejamība nākotnes internetam ir milzīga priekšrocība arī to profesiju pārstāvjiem, kuriem ir nepieciešama liela apjoma informācijas pārsūtīšana, piemēram, kuri darbojas izklaides, datorspēļu industrijā, veido video tiešraides utml.  

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministrs Artūrs Toms Plešs uzsver, ka tehnoloģiju attīstības, interneta un mobilo tīklu izmantošanas apjoma pieaugums ir digitālās izaugsmes neatņemama sastāvdaļa. Nākotnes interneta ienākšana Latvijā ir liels solis uz priekšu elektronisko sakaru infrastruktūras attīstībā. Arī viena no VARAM īstenotajām valsts digitālās transformācijas prioritātēm ir darbs pie kvalitatīva un nepārtraukta interneta pārklājuma un pieejamības nodrošināšanas neatkarīgi no tā, vai atrodies pilsētā, ciemā vai pārvietojies pa kādu no Latvijas autoceļiem. 

Tet galvenais izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks norāda, ka optiskais tīkls visā pasaulē ir un vēl daudzus gadus būs spēcīgākā tehnoloģija, kas kalpos kā pamats inovatīviem risinājumiem, tostarp veicinās valsts iedzīvotāju digitālo progresu, inovāciju izaugsmi, 5G tīkla izvēršanu un kopējo Latvijas ekonomikas attīstību. Visās industrijās prasības pēc arvien lielāka datu apjoma pieaug, tādēļ spēja arvien ātrāk un drošāk pārraidīt datus kļūst būtiskāka ikdienas efektivitātei un elastībai.

Informāciju sagatvoja: Tet

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!