Hakatonā meklēs blokķēdē balstītus risinājumus viedākai valsts pārvaldībai

Hakatonā meklēs blokķēdē balstītus risinājumus viedākai valsts pārvaldībai

Kā vienu no pēdējo gadu ievērojamākajiem blokķēdes (blockchain) tehnoloģijas risinājumiem var minēt jaunā tipa maksājumu līdzekli – kriptovalūtas. Taču tas nebūt nav viss, jo blokķēdes potenciāls sniedzas krietni pāri digitālo valūtu slieksnim, ielaužoties pat veiksmīgas un gudras valsts pārvaldes izveidē. Lielo datu saprātīgs pielietojums, skaidras naudas uzskaite, krāpniecība ir tās valsts pārvaldes problēmas, kurām drīzumā .tax Blockchain hakatonā tiks meklēti risinājumi.

Pēc Ekonomikas ministrijas publicētās informācijas – no 5. līdz 7. aprīlim Rīgā norisināsies .tax Blockchain hakatons. Pasākuma mērķis ir atrast gudrus un radošus blokķēdes risinājumus viedākai valsts pārvaldei tādos segmentos kā lielie dati (Big Data), modernās tehnoloģijas, nodokļu krāpniecība un skaidras naudas uzskaites sistēmas.

Izmēģināt savu roku un “savienot blokķēdes posmus pārdomātā un valstij veiksmīgā secībā” aicināti pieteikties programmētāji, tehnoloģijas entuziasti, kā arī jau esošas uzņēmēju komandas, kas vēlas transformēt savas idejas reālā blokķēdes risinājumā un tādējādi uzlabot valsts sektora funkcijas. Hakatona laikā pasākuma dalībniekiem sniegs palīdzīgu roku un padomu gan eksperti blokķēdes jomā, gan mentori no biznesa un valsts sektora. Pasākuma noslēgumā žūrijas klātbūtnē norisināsies ideju prezentācijas, no kurām labāko blokķēdes risinājumu autori tiks apbalvoti.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro uzsvēra, ka pienācis tas brīdis, kad blokķēdes tehnoloģijā tiek saskatīts ievērojams potenciāls vairākos valsts pārvaldes segmentos,

piemēram, valsts pārvaldes pakalpojumu drošība un lietojamības uzlabošana, kā arī IT jomā kopumā. Ekonomikas ministrs arī norādīja, ka .tax Blockchain hakatons ir viens no veidiem, kā sameklēt unikālus un gudrus blokķēdes risinājumus valsts pakalpojumu attīstībai.

Savukārt Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietniece Vita Narnicka neslēpa pārliecību, ka digitāliem risinājumiem ir aizvien lielāka nozīme valsts sektora attīstībā, īpaši nodokļu jomā. Tieši tāpēc viņa pauda cerības, ka šis pasākums varētu atnest virkni mūsdienīgu, vērā ņemamu un efektīvu ideju valsts attīstībai digitālākā un viedākā virzienā.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!