Eiropas Komisija veicinās plašāku blokķēdes izmantošanu

Eiropas Komisija veicinās plašāku blokķēdes izmantošanu

Blokķēdes tehnoloģija līdz šim lielākoties pazīstama ar tās sniegtajām iespējām finanšu jomā un kriptovalūtu biznesā, taču tiek izmantota arī telekomunikācijās, valsts sektorā un citviet. Apzinoties šīs tehnoloģijas potenciālu un pielietošanas iespējas arī virknē citu nozaru, Eiropas Komisija (EK) izveidojusi jaunu akselerācijas programmu “Block.IS”. Tās ietvaros uzņēmumi no Eiropas Savienības (ES) aicināti pieteikt savus risinājumus efektīvai blokķēdes izmantošanai, saņemot finansējumu arī paša risinājuma izstrādei.

Ar akselerācijas programmas “Block.IS” palīdzību EK cer izveidot atvērtu, pārrobežu sadarbību veicinošu starpnozaru ekosistēmu, tādējādi rosinot blokķēdes plašāku izmantojumu.

“Block.IS” ietvaros plānots padziļinātāk koncentrēties uz risinājumu izstrādi un blokķēdes integrāciju tādās jomās kā pārtika, loģistika un finanses.

Pieteikt savu ideju blokķēdes izmantojumam minētājas nozarēs līdz 6. novembrim aicināts ikviens mazais un vidējais uzņēmums, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jomas uzņēmumi. Labākie piedāvātie risinājumi saņems atbalstu realizācijai trīs izstrādes līmeņos – sākot no idejas līdz pat komercializācijas posmam. Maksimālais finansējuma apjoms, ko var saņemt viens uzņēmums, sasniedz 60 000 eiro. Labāko un atbilstošāko risinājumu atlase norisināsies trīs posmos. Pirmais no tiem – “inovāciju fāze”, kuras ietvaros tiks atlasītas 45 iesniegtās idejas. Otrajā – eksperimentu fāzē – no šīm idejām izvēlēsies 23 labākos risinājumus. Savukārt noslēdzošajā, komercializācijas fāzē, pašu labāko ideju vidū vieta tiks atvēlēta desmit blokķēdes risinājumiem.

Bijušais Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Plešs norādīja, ka uzņēmumiem no Latvijas ir labas iespējas startēt “Block.IS” akselerācijas programmā, ņemot vērā arī salīdzinoši attīstīto jaunuzņēmumu ekosistēmu. Viņš piebilda, ka Latvijas uzņēmumu priekšrocība ir arī iespēja jau Latvijā gūt nepieciešamās apmācības no pasaules līmeņa ekspertiem, kā vislabāk prezentēt savu ideju un uzņēmumu pasākumos, kas pulcē kompānijas no visas pasaules.

Jāpiebilst, ka ideja par blokķēdes plašāku izmantošanu nopietnāk tiek virzīta kopš pērnā gada. 2018. gada februārī dibināta ES blokķēdes observatorija, savukārt 2018. gada 10. aprīlī dalībvalstis parakstīja kopīgu deklarāciju par Eiropas blokķēdes partnerību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!