Tehnoloģiskie izaicinājumi

Tehnoloģiskie izaicinājumi

Normatīvā regulējuma ietekme

Latvijā kases ierīču aprite ir reglamentēta un uzņēmumiem nav brīvas izvēles, iegādājoties kases ierīci, ar kuru apkalpot klientus un drukāt čekus. Igaunijā, piemēram, nozare nav reglamentēta un tirgotāji šim nolūkam var izmantot planšetdatorus vai pat mobilos tālruņus. Latvijā drīkst izmantot tikai Valsts ieņēmumu dienesta datubāzē reģistrētas kases ierīces, kā rezultātā tirgus darbojas pēc lokāliem spēles noteikumiem un dabiski ir radušās divu veidu kases ierīces: kases sistēmas un kases aparāti. 

Tirgū dārgākais kases aparāts bez biznesa vadības programmatūras maksā ap 500 eiro, bet lētākā kases sistēma bez biznesa vadības programmatūras – ap 2 tūkstošiem eiro. Lai mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) segmenta tirgotājs izvēlētos kases sistēmu un biznesa vadības programmatūru kā alternatīvu kases aparātam, šāds attīstības scenārijs nav finansiāli pamatojams, jo pie 2 tūkstošiem eiro klāt vienmēr nāk arī integrācijas un biznesa vadības programmatūras izmaksas. Tāpēc arī tirgū nav piemērota piedāvājuma, kas MVU nodrošinātu funkcijām bagātu un finansiāli pieejamu risinājumu, apvienojot modernu kases ierīci ar biznesa vadības programmatūru. Un tāpēc uzņēmēji izvēlas kases aparātus.

Piegādātāju sadrumstalotība

Lai nodrošinātu modernu tirdzniecības darbību veikalos, mazumtirgotājiem ir nepieciešama IT infrastruktūra, kas sastāv no tādiem elementiem kā kases ierīces, kases programmatūra, biznesa vadības programmatūra, maksājumu karšu termināļi, maksājumu karšu pieņemšanas serviss un – visbeidzot – norēķinu un bankas pakalpojumi. Lieliem uzņēmumiem ir IT nodaļas, kuru pienākums ir nodrošināt atbilstīgu IT infrastruktūru, bet MVU segmenta tirgotājiem nav kapacitātes, lai izvēlētos, ieviestu un uzturētu kompleksu IT risinājumu. 

Nozare ir izsalkusi pēc kompleksa piedāvājuma MVU segmentā 

Patiesībā MVU segments labprāt fokusētos uz biznesa attīstību un domātu tikai par to, t. i., kādas preces labāk pārdot, kur atvērt jaunu veikalu, kā labāk izvietot preces veikalā u. c. ar pamatbiznesu saistīto, un rezultātā tiek izvēlēts vienkāršākais attīstības scenārijs – kases aparāts. Nozare ir izsalkusi pēc kompleksa piedāvājuma MVU segmentā. Šāds piedāvājums līdz šim nav realizēts Ministru kabineta noteikumu un piedāvājuma specifikas dēļ.

Risinājums

SIA PAYYAP Retail ir radījis kompleksu produktu mazumtirgotājiem – PAYYAP POS. Šis produkts aptver visas mūsdienīgai mazumtirdzniecībai nepieciešamās funkcijas par ļoti vienkāršu, vienmērīgu un izdevīgu abonēšanas cenu. Risinājums ietver modernas un kompaktas kases ierīces ar programmatūru, biznesa vadības programmatūru (kura jau ir integrēta ar kases ierīci), maksājumu karšu termināļus, biznesa analīzes rīku un (tuvākajā nākotnē) arī norēķinu pakalpojumus. Lai klientam viss pārejas process norisētu ātri un vienkārši, SIA PAYYAP Retail nodrošina ierīkošanu, apmācību, apkalpošanu un visu nepieciešamo tehnisko atbalstu. Un tas viss – bez liekām kapitālinvestīcijām dzelžos un nepieciešamības algot IT speciālistus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!