Spiegu aprīkojums ikvienam

Spiegu aprīkojums ikvienam

Dažādu noklausīšanās ierīču klāsts ir ļoti plašs. Lietošanas ziņā ērta, taču ne tā kompaktākā ierīce (sk. attēlu) maksā aptuveni 20 ASV dolārus. Ierīcē ir jāievieto SIM karte, un, izdzirdot trokšņus, tā var piezvanīt saimniekam un ļaut viņam dzirdēt visu, kas notiek 5–7 metru rādiusā ap ierīci. Tāpat kā citām līdzīgām ierīcēm, arī šai ir ierobežots baterijas resurss, kas bez uzlādes tai ļauj strādāt 5 stundas darba režīmā vai 2–3 dienas gaidīšanas režīmā. 

Ne mazāk plašs ir arī dažādu slēpto novērošanas kameru klāsts. Interneta veikalos bieži sastopams piedāvājums ir jauka, smaidīga sejiņa (sk. attēlu), kuru var atstāt telpā, mašīnā, piestiprināt pie apģērba. Ierīces baterijas darbības ilgums aplūkotajos piedāvājumos – 1–2 stundas; lai darbinātu ilgāk, ir nepieciešams veikt uzlādi ar USB kabeli. Interneta veikalos ir pieejami atšķirīgi šā produkta veidi: lētākajiem cena ir vien pāris dolāru, dārgākajiem – aptuveni 70. 

Slēptās kameras var būt iebūvētas dažādās sadzīves vai biroja iekārtās, piemēram, pulkstenī. Saskaņā ar preces aprakstu ar bezvadu raidītāju aprīkotajai ierīcei (sk. attēlu) ir 5 MP fotokamera un videokamera ar augstu skaņas un attēla uztveršanas spēju. Baterijas resurss ir 2 stundas. Ierīcei var tikt uzstādīts kustības uztveršanas režīms, kas ļauj pārējā laikā tai darboties ekonomijas režīmā. Ar USB kabeli savienojot ierīci ar datoru, to ir iespējams izmantot kā tīmekļa kameru. Ierīces cena – aptuveni 60 dolāru. 

Mūsdienās tirgū ir pieejamas visdažādākās GPS izsekošanas ierīces, kuras ar noteiktu intervālu (citos režīmos – arī reaģējot uz kustību vai pēc pieprasījuma) adresātam nosūta ziņu par savu atrašanās vietu. Biežāk tās izmanto, lai auto vai citu lietu zādzību gadījumā varētu izsekot to ceļus, taču tās ir iespējams izmantot arī citu personu izsekošanai. Universālās ierīces (sk. attēlu), kura derot gan cilvēka, gan auto, gan mājdzīvnieku izsekošanai, cena ir aptuveni 25 dolāri.

Slēptās kameras var būt iebūvētas dažādās sadzīves vai biroja iekārtās, piemēram, pulkstenī

Ar izspiegošanu saistītie riski ir jāizvērtē katram. Ja izspiegošanas ierīces nav iespējams konstatēt vizuāli un ar tausti, talkā var ņemt metāla detektoru (tā lietošanas efektivitāti gan ierobežo neskaitāmie metāla priekšmeti, kuri atrodas mums apkārt) vai iegādāties izspiegošanas iekārtu identificēšanas vai bloķēšanas ierīces, piemēram, signālu detektors (sk. attēlu) identificē aktīvo spiegošanas ierīču radītos signālus un palīdz tās atklāt. Lietotāju komentāri par šo u. c. aplūkotajām ierīcēm gan ir pretrunīgi.

Vairumam rakstā minēto vai neminēto ierīču to aprakstos paredzētais lietojums ir pavisam vienkāršs – bērnu uzraudzīšanai, rotaļlieta u. c., taču to reālais lietojums var būt daudz plašāks. Ja kādam rodas vēlme iegādāties spiegošanai vai cīņai pret izspiegošanu paredzētu aprīkojumu, vispirms gan vajadzētu ieskatīties Krimināllikumā un Fizisko personu datu aizsardzības likumā, jo nepatikšanās var iekulties arī ar pāris eiro vērtu ierīci. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!