Sūce reputācijas spainī: nepietiekama komunikācija

Sūce reputācijas spainī: nepietiekama komunikācija

Vēl interesantāki par rakstu bija zem tā lasāmie komentāri. Daļa, kā paredzams, dalījās savā negatīvajā darba meklēšanas procesa pieredzē un stāstīja, kā mainīja domas par uzņēmumu gan kā darba devēju, gan tirgus dalībnieku. Otra daļa, visbiežāk personāla speciālisti, protestēja, sakot: „visiem taču nav iespējams atbildēt”, „vai tad jūs nesaprotat, ka uzņēmumam ir svarīgāki darbi darāmi” un „to fiziski nav iespējams izdarīt”.

Taisnība abām pusēm

Cilvēki pamatoti sagaida, ka viņu laiku cienīs un uz pieteikumiem atbildēs, savukārt noslogotais uzņēmuma personāla speciālists papildus ikdienas darbiem patiešām nespēj atrast laiku, lai uzrakstītu vēstuli katram pretendentam. Tikmēr, kā zināms, darba tirgus uzkarst un uzņēmumiem ir arvien grūtāk atrast piemērotus darbiniekus.

Ko darīt?

Atbilde ir gaužām vienkārša – beidzot arī personāla atlases procesā sākt izmantot biznesa tehnoloģijas, kaut vai vienkāršākos bezmaksas risinājumus – vakancei izveidot atsevišķu e-pasta adresi un tās iestatījumos ievietot automātisku atbildi, kas pieteikuma iesniedzējam apstiprina tā saņemšanu, vai izmantot, piemēram, Google Forms, lai iegūtu strukturētus pieteikumus un e-pasta adrešu sarakstu ērtākai komunikācijai. 

Ko darīt? Beidzot arī personāla atlases procesā sākt izmantot biznesa tehnoloģijas 

Ja atlašu skaits gadā pārsniedz desmit, tad būtu saprātīgi pievērst uzmanību speciālām personāla atlases sistēmām. Tās nodrošinās ne tikai vienkāršu un ātru komunikāciju ar potenciālajiem darbiniekiem, bet arī virkni citu funkciju, kurām personāla speciālisti šobrīd tērē daudz laika.

Personāla atlases sistēmas

Līdz mākslīgā intelekta risinājumam, kas pats uzņēmumu vietā atlasīs vajadzīgos darbiniekus, vēl kāds brīdis būs jāpagaida, iztiekot ar pašu pieredzi un dažādiem personības testiem. Mūsdienīgas personāla atlases sistēmas uzdevums ir atbrīvot speciālistus no administratīvā darba – paveikt visu, kas ir automatizējams, ļaujot samazināt administratīvās izmaksas un atbrīvojot cilvēku laiku darbiem ar lielāku pievienoto vērtību. 

Skandināvijā personāla atlases sistēmas lieto vairums uzņēmumu, bet Latvijā tikai 21 % personāla atlases speciālistu atzīst, ka darbā izmanto speciālu programmatūru.* Pārsvarā tie ir starptautisku uzņēmumu pārstāvji, kuri šādu praksi ir pārņēmuši no mātesuzņēmuma. Populārākais no profesionālajiem risinājumiem šobrīd ir VISMA EasyCruit, ko izmanto tādas kompānijas kā Swedbank, RIMI, Circle K un virkne mazāku uzņēmumu.

Darba tirgus izaicinājumi

41 % uzņēmumu par vienu no lielākajiem izaicinājumiem min piemērotu speciālistu trūkumu.* Tirgzinības aģentūras New Black vadītājs Artūrs Mednis atzīst: „Darba saturs, atalgojums, vide – tie ir tikai daži no ieročiem cīņā par labākajiem darbiniekiem. Būtiska loma ir arī reputācijai. Uzņēmumi tērē daudz naudas, piedaloties izstādēs, veicinot pazīstamību un spodrinot tēlu, tomēr, nerūpējoties par tādām pamatlietām kā cieņpilna attieksme pret tiem, kas kontaktējas ar uzņēmumu, tas viss ir kā ūdens liešana caurā spainī.” 

Darba tirgū nekad nav bijusi izcilu darbinieku pārbagātība, bet situācijā, kad sāk trūkt pat vienkārši labu darbinieku, ir diezgan tuvredzīgi vienkāršu tehnoloģiju trūkuma dēļ bojāt attiecības ar cilvēku, kas interesējas par jūsu uzņēmumu. Pat ja šobrīd nav piemērotas vakances, viņš var pazīt kādu izcilu potenciālo darbinieku vai vienkārši būt jūsu klients. 

Ko spēj laba personāla atlases sistēma? 

  • Automātiski publicēt vakanci uzņēmuma mājaslapā, darba sludinājumu portālos un sociālajos tīkos.
  • Saņemt pieteikumus strukturētā formā, izmantojot anketas, kuras var ērti aizpildīt arī no viedierīces.
  • Nosūtīt kandidātiem vēstules un SMS, ja tiek izpildīti noteikti nosacījumi, piemēram, pieteikuma saņemšanas apstiprinājumu, atgādinājumu par interviju, noraidījumu u. c.
  • Nosūtīt informāciju par jauniem pieteikumiem visiem atlasē iesaistītajiem uzņēmuma darbiniekiem, nodrošinot iespēju tos nekavējoties vērtēt un komentēt.
  • Uzkrāt kandidātu datubāzi un nodrošināt datu glabāšanas atbilstību jaunajai Eiropas Savienības regulai par fizisku personas datu aizsardzību.
  • Sniegt tādas atskaites par personāla atlases projektiem, kuras ir iespējams izmantot procesa uzlabošanai.

* SIA VISMA Enterprise pasūtīta personāla speciālistu aptauja (2016)

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!