Skaņa atgriežas pie cilvēka

Skaņa atgriežas pie cilvēka

Lai nodrošinātu peļņu, asā konkurences cīņā tiek saražotas arvien jaunas iekārtas, kuru tehnoloģiskās atšķirības bieži attālina ideālo studijas skaņu no klausītāja. Raugoties no mūzikas klausītāja skatpunkta, galvenā skaņas kvalitātes problēma ir rodama apstāklī, ka lielā daļā austiņu skaņa ir samērā nekvalitatīva un arī vairumā dzīvojamo telpu pat labākās skandas skan viduvēji. 

Tehnoloģiskās atšķirības bieži attālina ideālo studijas skaņu no klausītāja

Lielāko tiesu no skaņas deformācijām ir iespējams izlabot, digitāli iedarbojoties uz signālu, kamēr tas vēl nav pametis atskaņotājierīci. Latvijas autoru grupai ideja par Sonarworks radās 2012. gadā. Jau 2013. gadā, piesaistot Imprimatur Capital investīcijas, sākās ceļš, lai jaunuzņēmuma ideju pārvērstu konkurētspējīgā produktā. Lai izlabotu nepilnības skaļruņu sistēmās un austiņās, 2014. gadā Sonarworks izstrādāja kalibrācijas programmatūru Reference, kuras pamatā ir inovatīva austiņu mērīšanas metode, kas ļauj noteikt trūkumus un vēlāk tos digitāli izlabot. Austiņu kalibrācija ir pasaulē pirmais risinājums, kas ļauj digitāli padarīt to skanējumu neitrālu. Tas ļauj katram dzirdēt mūzikas skanējumu tieši tādā kvalitātē, kādā mūziķis to ir radījis ierakstu studijā, neatkarīgi no tā, kādu ierīci klausītājs lietos. Attīstoties datoriem un viedierīcēm, tagad ikkatram ir pieejama tāda skaitļošanas jauda, kas spēj darbināt programmatūru skanējuma korekcijai.

Piedaloties izstādē The NAMM 2015 Show, Latvijas jaunuzņēmuma programmatūra Reference 3 saņēma ietekmīgākā audio industrijas žurnāla Sound On Sound 2015. gada labākā produkta godalgu. Arī žurnāls MusicTech 2016. gadā Reference 3 ir godalgojis ar sudrabu inovāciju kategorijā. Ieejot profesionālajā audio tirgū 2015. gada sākumā, Sonarworks kļuva par pasaules līderi digitālās skanējuma korekcijas jomā. Pat 2016. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Latviju netieši pārstāvēja uzņēmums Sonarworks, jo spēļu muzikālais noformējums tapa ar Latvijas kalibrācijas tehnoloģiju palīdzību. Šodien Reference 3 ir kļuvis par ļoti 

Austiņu kalibrācija ir pasaulē pirmais risinājums, kas ļauj digitāli padarīt to skanējumu neitrālu. Tas ļauj katram dzirdēt mūzikas skanējumu tieši tādā kvalitātē, kādā mūziķis to ir radījis ierakstu studijā

noderīgu rīku skaņu ierakstu studijās skaņas ierakstīšanas un miksēšanas darbos. Visā pasaulē lieto šo kalibrācijas programmatūru – no mūzikas entuziastiem mājās līdz pat studijām (vairāk nekā 10 tūkstošu), kas ieraksta plaši pazīstamas mūzikas slavenības. 

„Patlaban koncentrējamies uz profesionālo produktu līnijas atsvaidzināšanu, un nupat izlaidām lietotni True-Fi. Tā ļaus ikkatram mūzikas klausītājam dzirdēt mūzikas skanējumu tieši ierakstu studijā radītajā kvalitātē neatkarīgi no klausītāja lietotās ierīces,” informē Sonarworks līdzdibinātājs un produktu vadītājs Mārtiņš Popelis. „Pagaidām tā pieejama personālajiem datoriem, bet drīzumā tiks izlaista arī mobilajām ierīcēm.” 

Šodien Reference 3 ir kļuvis par ļoti noderīgu rīku skaņu ierakstu studijās skaņas ierakstīšanas un miksēšanas darbos

Kopumā šodien pasaulē toni mūzikas industrijā nosaka straumēšanas kompānijas, kas sīvi cīnās par maksājošo lietotāju piesaisti. Radošā kolektīva ilgtermiņa mērķis ir Sonarworks tehnoloģiju licenci piedāvāt, piemēram, Spotify, kas tam ļautu saviem lietotājiem piedāvāt skaidri dzirdamu skaņas uzlabojumu. Pat iekasējot dažus papildu dolārus no katra lietotāja ik mēnesi, ieguvums būtu mērāms miljonos. Labāka skanējuma piedāvāšana straumēšanas kompānijai ļautu arī pārvilināt lietotājus no saviem konkurentiem, tādējādi sasniedzot tirgus līdera stāvokli.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!