Jaunās tehnoloģijas biroja mēbelēs

Jaunās tehnoloģijas biroja mēbelēs

Izmaiņas ir daudzslāņainas. Mainās pats biroja telpu izvietojums, mainās mēbeļu konstrukcija, un mēbeles kļūst gudras – tehnoloģiski aprīkotas un no attāluma vadāmas.

Mūsdienīga biroja mēbeles ir specializējamas un transformējamas reizē ar telpām. Tās vizuāli tiek piemērotas darbības virzienam: ja tiek tirgoti ziedi, birojs būs košs un dzīvespriecīgs; ja tiek sniegti notāra pakalpojumi, birojs būs solīds un atturīgs. Telpu iekārtojumam ir arī psiholoģiska motivācija: ja iekārto pārrunu istabu, kurā slēdz nozīmīgus līgumus, visām mēbelēm ir jābūt vienkāršām, liekas detaļas nav ieteicamas, jo tās var novērst uzmanību.

Moderno biroju mēbeļu atslēgas vārdi ir ergonomiskums un multifunkcionālisms. Dokumentu skapjiem ir vēlams būt atklātiem, krēslam – pārregulējamam, ja tas ir vajadzīgs sēdētājam. Mēbelēm ir jābūt īpaši izturīgām, jo pie tām ik dienas darbinieki intensīvi strādā. Nelielā biroja telpā ir nepieciešams izvēlēties kompaktas mēbeles, lai varētu ierīkot vairāk darba vietu. Biroja mēbeļu evolūcijā tehnoloģiskie sasniegumi spēlē svarīgu lomu. Agrāk birojos strādāja pie masīva datora un visas pārējās mēbeles tika organizētas ap šo smaguma centru. Mūsdienu birojs ir dinamiskāks un kustīgāks. Ja ir nepieciešama komandas sanāksme, birojam ir jābūt ar ātri savietojamām telpām, arī darba virsmām jābūt transformējamām dažādā augstumā, lai radītu mūsdienīgai darba atmosfērai piemērotu vidi.

Tehnoloģiju triumfs

Jaunās tehnoloģijas tiek plaši izmantotas biroja mēbelēs, lai tās pielāgotu mūsdienu dinamiskajam dienas ritmam. Tas izmaina darba vietas ergonomiku. Uzlabotās biroja mēbeles kļūst transformējamas, komandējamas un piemērotas elektronisko ierīču atbalstam no attāluma. Jaunās tehnoloģiskās inovācijas rada jauna veida domāšanu un jaunus tehnoloģiju lietošanas veidus. Apkārtējā vide tiek pielāgota tā, lai visu nepieciešamo darbu veikšanā patērētu iespējami mazāk laika, lai cilvēks varētu vadīt un organizēt visu savu ikdienu rokas stiepiena attālumā. Lai sasniegtu šo mērķi, galdu virsmās un skapjos iestrādā visu, kas ir nepieciešams ikdienas darbu veikšanai. Lai neradītu nemājīga kosmosa kuģa iespaidu, ražotāji darba vidi cenšas padarīt estētisku un vienkāršu, tādēļ ierastie pogu kontroles mehānismi pakāpeniski tiek aizstāti ar lāzeru sistēmām, sensoriem u. c. bezvadu risinājumiem. 

„Virsmās iebūvētās rozetes un dažādi porti vairs nav jaunums. Jaunums ir bezvadu uzlāde integrētās virsmās. Mēbeļu korpusos integrētos apgaismes ķermeņus ir iespēja programmēt. Mēbeļu apgaismojums ir kļuvis jutīgs un reaģē uz kustībām un dienasgaismas intensitāti telpā,” atzīmē Ieva Erele, asociācijas Latvijas mēbeles izpilddirektore. 

Cilvēka ikdiena kļūst viņa sajūtās balstīta, jo priekšmets var nolasīt lietotāja vajadzību vien no žesta

Tehnoloģiju pienesums ietekmē cilvēka produktivitāti un labsajūtu. To loma pieaug tik ļoti, ka mēbele vairs nav tikai tradicionālā mēbele, bet gan integrēts starpnozaru risinājums, kurā parādās potenciāls sadarbībai ar elektroniku un programmēšanu. Cilvēka ikdiena kļūst viņa sajūtās balstīta, jo priekšmets var nolasīt lietotāja vajadzību vien no žesta, piemēram, mainīt galda virsmas augstumu vai slīpumu. Var minēt, ka pirmā vieta, kur integrēt bezvadu uzlādi, ikkatrā mājā būtu tik populārais dīvāns pie televizora. 

Ja runājam par nākotnes tendencēm, tad varētu gatavoties tam, ka datora klaviatūru un peli kā ievadierīci varētu aizstāt balss vadība un skārienjutīgie ekrāni. Balss vadību jau tagad piedāvā Apple Siri, Google Assistant, Microsoft Cortana un Amazon Echo. Par ievadierīci varētu kalpot jebkura ar sensoriem aprīkota virsma. Pagaidām pie futūristiskām ir jāpieskaita mēbeles, kuras ļauj strādāt arī guļus. Telpas tiks izmantotas arvien efektīvāk. Darbgalda virsmai nākotnē ir jāsamazinās, jo papīru vairs nav tik daudz. Agrāk populāros 1,8 metrus platos galdus vai stūra galdus jau aizvieto 1,4 metru galdi, uz kuriem ir tikai dators, kafijas krūze un daži nieciņi. 

„Ļoti stabils virziens ir kompaktums. Jau vairākus gadus tiek veidoti prototipi kompaktai telpu izmantošanai, piemēram, kur no sienas bīdās laukā gultas un no grīdas paceļas galdi. Līdz šim tas bija tik dārgi, ka to varēja atļauties tikai tie, kuri vienkārši varēja nopirkt lielākas telpas. Var prognozēt, ka, cilvēku skaitam augot un izstrādājumu skaitam samazinoties, tas nenovēršami kļūs par ikdienu,” spriež Dāvids Spunde, uzņēmuma Salons AIS eksperts.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!