Nākošgad pirmie interesenti varētu ceļot kosmosā

Nākošgad pirmie interesenti varētu ceļot kosmosā

Iespējams, ka jau 2021.gadā sāksies jauna tendence ceļošanas jomā. Ceļojumi uz eksotiskajām zemēm vairs ne tuvu nebūs tik aizraujoši un piedzīvojumiem bagāti, kā tie, kur atrasties varēs neskaitāmus kilometrus virs zemes, apņemtiem ar zvaigžņu plīvuru bezgalīgi dziļā klusumā. Šādu sapni dažs labs maksātspējīgs piedzīvojumu meklētājs varēs izmantot, jo jau nākošgad kompānija “SpaceX” varētu kosmosā nogādāt pirmos kosmosa tūristus.

Ziņu medijs “CNN Business” informē, ka kompānija “SpaceX” ar Īlonu Masku priekšgalā parakstījusi vienošanos ar kosmosa tūrisma firmu “Space Adventures”, lai jau 2021. gada beigās Zemes orbītas zvaigžņu pilnos plašumus ļautu ieraudzīt pirmajiem četriem interesentiem no Amerikas. Plānots, ka kosmosa ceļojums Zemes orbītā ilgs piecas dienas, pasažieriem atrodoties kosmosa kuģī ar īpašu nosaukumu “Crew Dragon”.

Pēc Space Adventures priekšsēdētāja Ērika Andersona teiktā - lidojuma trajektorija ļautu tūristiem, atrasties divas līdz trīs reizes augstāk nekā tur, kur bāzēta Starptautiskā kosmosa stacija. Vienlaikus pasažieri atradīsies tālāk no Zemes nekā jebkurš cits pēdējo pāris desmitu gadu laikā. Ē. Andersons norādījis, ka

šajā ceļojumā tūristiem būs ekskluzīva iespēja redzēt līdzīgus skatus kā astronautiem, kas atradās NASA Gemini 11 misijā tālajā 1966. gadā. 

Lai šis kosmosa ceļojums realizētos, vispirms jāatrod turīgi cilvēki, kuru interese par kosmosu būtu tik ievērojama, lai par šo piedzīvojumu samaksātu vairākus desmitus miljonu dolāru. Tāpat vēl nepieciešams sertificēt kosmosa kuģi “Crew Dragon”, lai tajā droši varētu uzņemt pasažierus. Tikmēr janvārī tika pabeigta kuģa testēšana.

Kamēr 2021. gadā plānotais kosmosa ceļojums iezīmēs jaunas ēras sākumu kosmosa lidojumos un liks pamatus kosmosa tūrisma attīstībai, šobrīd divi ASV bāzēti uzņēmumi “Virgin Galactic” un “Blue Origin”, kā arī Džefa Bezosa kosmosa kompānija jau izstrādā transportlīdzekļus suborbitālajam kosmosa tūrismam. Uzņēmumi plāno piedāvāt īsus lidojumus, teju 100 km virs Zemes virsmas, lai ikviens interesents gūtu vismaz priekšstatu par to, kā ir atrasties kosmosā un bezsvara stāvoklī.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!