Atklāts Latvijā lielākais sauszemes vēja parks

Atklāts Latvijā lielākais sauszemes vēja parks

Soli pa solim Latvija, tās pilsētas, uzņēmumi un iedzīvotāji ceļ savu enerģētisko neatkarību. To pierāda ne tikai augstā lietotāju atsaucība iegādāties saules paneļus, bet arī plāni Rīgas ostā uzbūvēt lielāko saules paneļu parku Latvijā. Vienlaikus aktīvi noris darbs arī pie vēja enerģijas ieguves. Šajā sakarā aizvadītajā nedēļā tika atklāts Latvijā lielākais sauszemes vēja parks.

Jaunais vēja parks atrodas Ventspils novada Tārgales pagastā, un to 15. septembrī svinīgi atklāja Igaunijas lielākais atjaunojamās enerģijas ražotājs un centralizētās siltumapgādes uzņēmums Utilitas. Vēja parks sastāv no 14 mūsdienīgām turbīnām, ko piegādā pasaulē vadošais turbīnu ražotājs Vestas.

Paredzēts, ka gada laikā parkā būs iespējams saražot 155 GWh elektroenerģijas - tas ir pietiekoši, lai ar energoresursiem veselu gadu apgādātu 50 000 Latvijas mājsaimniecību.

Līdz ar to Tārgales parks būtiski palielinās Latvijā iegūtos vēja enerģijas apjomus un palīdzēs risināt šī brīža enerģētikas izaicinājumus. 

Utilitas Group vadītājs Prīts Koits (Priit Koit) norāda, ka strauja energoapgādes drošības stiprināšana visai Eiropai šobrīd ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Vēja enerģijai Baltijas reģionā, viņaprāt, ir liels potenciāls un tās attīstība ir vienlīdz svarīga gan klimata mērķu sasniegšanai, gan enerģētiskās drošības nodrošināšanai. P. Koits arī uzsver, ka Utilitas sper ātrus un ilgstošus soļus, lai būtiski palielinātu vēja enerģijas īpatsvaru, jo uzskata, ka tas ir ātrākais un ilgtspējīgākais veids, kā reģionā panākt enerģētisko neatkarību. 

Tārgales vēja parka būvniecība tika ilgstoši plānota. Tā detālplānojumu Ventspils novada dome apstiprināja 2011. gadā. Savukārt pati būvniecība tika uzsākta vien 2021. gada pavasarī un pabeigta šī gada vasarā. Projekta kopējās izmaksas sasniedz 75 miljonus eiro. 

Bez Utilitas Group un Vestas iesaistes Tārgales vēja parka izveidē piedalījās arī kompānijas Nordecon Betoon, Verston Ehitus, Connecto Eesti, kā arī vairāki vietējie Latvijas uzņēmumi. Jāatzīmē, ka šī gada pavasarī Utilitas Wind iegādājās arī Grobiņas vēja parku ar kopējo jaudu 20 MW, kas padara Utilitas Group par šobrīd lielāko vēja enerģijas ražotāju Latvijā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!