Igaunijā top valsts pakalpojumu vienotā lietotne

Igaunijā top valsts pakalpojumu vienotā lietotne

Vakar, 24. janvārī, norisinājās BiSMART rīkotā vērienīgā konference Biznesa forums, kur eksperti un nozares līderi daudz diskutēja gan par globālo un lokālo situāciju, gan izaicinājumiem valsts un uzņēmumu segmentā. Kopumā jāsecina, ka Latvijai ir progress viedas valsts attīstībā, taču nepieciešams vēl daudz darba, lai nozares un procesi būtu sakārtoti, pārskatāmi un caurspīdīgi. Šajā ziņā jāuzslavē Igaunija, kas ķērusies pie liela darba un gada vidū plāno izlaist valsts pakalpojumu vienoto lietotni. 

Mūsdienās, kad viedtelefons ir teju visiem, lietotne ir labs risinājums, kā ērti piedāvāt un saņemt dažādus pakalpojumus, neizejot no mājas. Tāpēc Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrija lēmusi par labu mobilās lietotnes mRiik izveidei, kurā iedzīvotāji vienuviet varēs piekļūt valsts elektroniskajiem pakalpojumiem un ērti izmantot tos mobilajās ierīcēs. 

Ministrija informē, ka 

februārī tiks uzsākta lietotnes mRiik testēšana, un šajā procesā varēs piedalīties arī iedzīvotāji.

Šādā veidā cilvēki varēs palīdzēt pilnveidot un uzlabot šo risinājumu, kā arī sniegt savas atsauksmes un ieteikumus. Paredzēts, ka mobilās lietotnes testēšana ilgs līdz vasarai, kad tā būs pieejama ikvienam Igaunijas iedzīvotājam. 

Igaunijas uzņēmējdarbības un informācijas tehnoloģiju ministrs Kristjans Jervans norāda, ka šobrīd daudziem cilvēkiem galvenais saziņas rīks ir viedtālrunis. Līdz ar to mobilā lietotne mRiik ievērojami atvieglos komunikāciju ar valsti un pakalpojumu pieejamību, jo viss nepieciešamais atradīsies vien dažu klikšķu attālumā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!