ES iedzīvotājiem piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursus

ES iedzīvotājiem piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursus

2019. gada beigas reizē iezīmē arī Somijas prezidentūras noslēgšanos Eiropas Savienības (ES) Padomē. Taču vienas beigas ir arī kaut kā jauna sākums. Šajā sakarā tas neattiecas uz stafetes nodošanu prezidentūrā nākošai ES valstij. Somija nolēmusi savu prezidentūru padarīt prātā paliekošu, dāvājot ikvienam ES un pasaules iedzīvotājam iespēju apgūt bezmaksas mākslīgā intelekta kursus, kas, iespējams, kādam sekmēs karjeras iespēju paplašināšanos.

Bezmaksas mākslīga intelekta kursi norisināsies tiešsaistē un tajos piedalīties varēs ikviens kā ES, tā arī pasaules iedzīvotājs, kam vien ir interese un laiks sevi pilnveidot šajā jomā. Norādīts, ka -

šīs iniciatīvas mērķis ir piesaistīt un motivēt vismaz vienu procentu jeb piecus miljonus ES iedzīvotāju, kas pabeigtu mākslīgā intelekta kursus 2020. un 2021. gadā.

Zināms arī, ka Somija pilnībā pati finansēs šo projektu 1,7 miljonu apmērā.

Šāda veida mākslīgā intelekta kursi sākotnēji organizēti Somijā – tos piedāvājusi Helsinku Universitāte. Projekta mērķis bijis panākt, lai vismaz viens procents jeb 55 tūkstoši somu pētītu mākslīgā intelekta jomu. Atsaucība bijusi liela, un jau mēneša laikā sasniegts šis mērķis. Ņemot vērā projekta veiksmīgo norisi, Somija nu piedāvā šādi pilnveidoties un apgūt nākotnē tik nepieciešamo jomu visiem Eiropas un pasaules iedzīvotājiem.

Ielūkojoties pašos mākslīgā intelekta kursos, norādīts, ka tie tiks kombinēti ar teorētiskām apmācībām un praktisku pieeju. Kursu pirmā daļa ietver iepazīšanos ar mākslīgo intelektu – kas tas ir, kā mākslīgais intelekts ietekmē mūsu dzīves un kāds ir šīs tehnoloģijas pielietojums. Tikmēr otra kursu daļa ietver jau praktiskākus jautājumus. Piemēram, iespējams apgūt algoritmus, kas tiek pielietoti darbā ar mākslīgo intelektu. Tāpat lietotājam tiek piedāvāts iemācīties programmēšanas valodas “Python” pamatus, ko kursu izstrādāji īpaši rekomendē apgūt.

Līdz šim bezmaksas mākslīgā intelekta tiešsaistes kursiem pieteikušies 222 000 interesentu no 110 pasaules valstīm.     

Pieteikties un iepazīties ar mākslīgā intelekta kursiem iespējams šeit.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!