Austrijas pilsētā Grācā uzstāda LMT radīto satiksmes uzraudzības sistēmu

Austrijas pilsētā Grācā uzstāda LMT radīto satiksmes uzraudzības sistēmu

Austrijas pilsētā Grācā uzsākts BiSMART partnera, Latvijas mobilo sakaru operatora un tehnoloģiju inovāciju uzņēmuma LMT radītā viedā satiksmes uzraudzības risinājuma izmēģinājumu periods. Tā laikā plānots iegūt reāllaika datus par satiksmi vienā no pilsētas krustojumiem ar visintensīvāko transportlīdzekļu kustību, lai, balstoties uz rezultātu analīzi, veicinātu dabai draudzīgus pārvietošanās veidus un uzlabotu velosatiksmi.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka līdz ar jaunajām tehnoloģiskajām iespējām, ko sniedz 5G datu pārraides tīkls, pieprasījums pēc viedajiem risinājumiem dažādās nozarēs ik dienas pieaug. LMT to redz kā labu iespēju radīt inovatīvus produktus ar lielu eksporta potenciālu.

Ārvalstu klientu interese un vēlme izmantot LMT radīto viedo satiksmes uzraudzības sistēmu ir apliecinājums tam, ka uzņēmuma uzņemtais kurss ir pareizs un Latvijā var dzimt globāli konkurētspējīgas inovācijas. 

Viņš arī atzīmē, ka līdzīgs LMT radīts viedais satiksmes uzraudzības risinājums no šī gada pavasara darbojas Liepājā, Uliha un Robežu ielas krustojumā. Tas ir pirmais šāda tipa risinājums Latvijā, kas oficiāli iekļauts satiksmes uzraudzības sistēmā un fiksēto informāciju par autovadītājiem, kuri šķērsojuši krustojumu pie sarkanās gaismas, nodod Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Pašvaldības policijas datubāzēm, lai pārkāpējiem tiktu piemērots administratīvais sods.  

Kā norāda Grācas pilsētas pārstāvji, līdzšinējie sensori datu iegūšanai par satiksmes dalībniekiem nereti nespēj atšķirt automašīnas, taksometrus, motorollerus, velosipēdus un skūterus. Lai nodrošinātu uzticamus un precīzus datus, nepieciešams risinājums, kas analizē reāllaika video.  Tāpēc vienā no Grācas krustojumiem uzstādīta LMT viedā satiksmes uzraudzības sistēma, kas ne tikai apkopos datus par dažādu transporta veidu plūsmu, bet arī ļaus savākt datus par tādiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem kā, piemēram, sarkanās gaismas neievērošana. Ja satiksmes uzraudzības sistēma sniegs plānotos rezultātus, Grācas pilsētā iecerēts šo risinājumu izmantot arī citos krustojumos.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!