5G tehnoloģijas ienākušas arī Ādažu militārajā bāzē

5G tehnoloģijas ienākušas arī Ādažu militārajā bāzē

Lai arī 5G tehnoloģijas parastajam ikdienas lietotājam Latvijā pagaidām lielākoties iet secen, tās tomēr ir sasniegušas Ādažu militāro bāzi, kur kopš šodienas, 12. novembra, atrodas Eiropā pirmā aizsardzības inovāciju 5G testa vide. Tas nozīmē, ka tagad šajā bāzē pieejami 5G tīkla pakalpojumi, ko nodrošina pārvietojamā 5G bāzes stacija. Tas ir pamats ekosistēmai, kurā varēs plaši attīstīt un izmēģināt aizsardzības un drošības jomai domātās bezvadu tehnoloģijas.

Pēc Aizsardzības ministrijas (AM) publicētās informācijas, Eiropā pirmā 5G testa vide svinīgi atklāta šodien, 12. novembrī, tajā piedaloties aizsardzības ministram Artim Pabrikam, Nacionālo bruņoto spēku komandierim ģenerālleitnantam Leonīdam Kalniņam, kā arī LMT prezidentam Jurim Bindem.

Pasākuma ietvaros tika izmēģinātas dažādas Latvijā radītas inovācijas, kas darbojas ar 5G tehnoloģiju.

Piemēram, izmantojot 5G tīklu, Exonicus virtuālās realitātes programmatūru un LightSpace Technologies radītās paplašinātās realitātes brilles, karavīri var veikt medicīnas apmācības virtuālajā vidē. Demonstrēta tika arī attālināti vadāmā viedā platforma Natrix, ko var izmantot dažādu nelielu militāro vienību taktisko uzdevumu izpildei, piemēram, munīcijas piegādei. Papildus šiem tika izrādīts arī sensoru risinājums, kas domāts zemessargiem - datorredzes kamera cilvēku un objektu atpazīšanai. Būtiski, ka visi šie risinājumi tagad varēs efektīvi pildīt savas funkcijas, darbojoties ar 5G tīkla starpniecību.  

Būtiski, ka 5G testa vide ļaus ne tikai izmēģināt, bet arī pašiem radīt inovācijas valsts aizsardzībai. Piemēram, uz vietas būs iespējams radīt un izmēģināt dažādus sensorus, aizsardzības sistēmas un platformas, ieskaitot bezpilota rīkus. Kā norāda AM – 

5G testa vide veicinās militārās nozares tehnoloģisko attīstību, kā arī Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu eksportspēju.

Norādīts, ka 5G tehnoloģijas būšot pamats jauniem mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās risinājumiem autonomās apgādes jomā, uzlabos saikni starp karavīriem kaujas laukā. Vienlaikus tīkla darbības ātrums ļaus datus pārraidīt krietni ātrāk un sniegs vēl virkni citu iespēju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!