Tendence – ilgtspējīgi viedierīču lietošanas paradumi Latvijā nostiprinās pakāpeniski

Tendence – ilgtspējīgi viedierīču lietošanas paradumi Latvijā nostiprinās pakāpeniski

Saskaņā ar “Urban Mine Platform” datiem, aizvadītajā gadā izgāztuvēs visā Eiropā nonāca aptuveni 100 tūkstoši tonnu mazās elektronikas – dažādas viedierīces. Tomēr dabai draudzīgāka ir iespēja sniegt nolietotajām ierīcēm “otro dzīvi”, tās pēc nepieciešamības saremontējot un nododot tālākai lietošanai. Piemēram, Latvijā pāreja uz ilgtspējīgiem mobilo ierīču lietošanas paradumiem notiek pakāpeniski, un šogad otrreizējai lietošanai nodotās ierīces klientiem kopumā ļāvušas ietaupīt 10 000 eiro.

Mobilo sakaru operators BITE piedāvā ilgtspējas risinājumu, sniedzot iespēju ikvienam nodot savu dažādu iemeslu dēļ novecojošo ierīci, kas pēc vērtējuma un tajā noteiktās summas var kalpot kā pirmā iemaksa jaunas viedierīces iegādei.

Lielākā summa, kas šī gada laikā izmaksāta viedierīces atpirkuma gadījumā, bijusi 712 eiro.

BITEs Mobilo ierīču un loģistikas struktūrvienības vadītājs Roberts Birnbaums atzinis, ka  ilgtspējīgi risinājumi mobilo ierīču lietošanas paradumos nostiprinās lēni. Taču ir pārliecība, ka, veicinot veco ierīču nodošanu atpirkumam, tendence turpinās pakāpeniski augt un sekmēs ne tikai videi draudzīgāku rīcību, bet arī aprites ekonomiku. Motivējot cilvēkus un piedāvājot viņiem saņemt atlīdzību par nolietoto ierīci, ir cerība, ka drīzumā šīs atvilktnes ar ierīcēm, kas krāj putekļus, tiks likvidētas. Tādā veidā otrreizējā apritē varēs nodot tās ierīces, kas vēl ir derīgas lietošanai, bet tās, kas vairs nedarbojas – nodot pārstrādei uzņēmumiem, kas specializējas šajos jautājumos.

Pašreiz visvairāk ierīces pārstrādei nodevuši tieši rīdzinieki, kā arī citu Latvijas lielāko pilsētu iedzīvotāji, piemēram, liepājnieki un jelgavnieki. Savukārt ierīces, kuras visbiežāk nodotas atpirkumam, bijušas dažādas, pārsvarā aptuveni divus līdz trīs gadus veci viedtālruņi, tostarp populāri modeļi - Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S8, Apple iPhone 6S.

Ierīces atpirkuma summu nosaka dažādi faktori, piemēram, vai tā ieslēdzas, nepieslēdzot to pie lādētāja, vai tās displejs un korpuss nav būtiski bojāts, vai strādā visi taustiņi, pogas, burti. Savukārt, uzņēmums “Samsung” periodiski rīko kampaņas, kuru ietvaros piešķir, piemēram, papildus 100 EUR atlaidi, ja tiek atgriezta klienta vecā ierīce un iegādāta jauna Samsung ierīce.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!