LMT klienti – trešie aktīvākie interneta lietotāji Eiropā

LMT klienti – trešie aktīvākie interneta lietotāji Eiropā

Saskaņā ar datu analītikas uzņēmuma Tefficient apkopoto informāciju, mobilo sakaru operatora, tehnoloģiju inovāciju uzņēmuma un BiSMART partnera LMT klienti 2022. gadā ierindojušies 3. vietā Eiropā (5. vietā pasaulē) pēc mobilo datu patēriņa apjoma uz vienu SIM karti. Plašo interneta patēriņu turpina veicināt arī šogad strauji augošais LMT 5G tīkls, kas, pateicoties vairāk nekā 380 5G bāzes stacijām, šobrīd pieejams jau vairāk nekā 180 apdzīvotās vietās visā Latvijā. 

Kā liecina Tefficient apkopotie dati, 2022. gadā LMT klientu vidējais datu patēriņš uz vienu SIM karti bijis 43,6 GB. Tas uzņēmumam ļāvis izvirzīties līderpozīcijās Baltijā, kļūstot par vienīgo Baltijas mobilo sakaru operatoru, kas iekļuvis Pasaules TOP 5 mobilo tīklu sarakstā pēc vidējā mobilo datu patēriņa uz vienu SIM karti.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka Tefficient pētījuma dati gadu no gada parāda to, cik liela nozīme ir infrastruktūras mērķtiecīgai attīstībai – jo pieejamāks, plašāks un veiktspējīgāks ir mobilo datu pārraides tīkls, jo labprātāk un vairāk cilvēki to izmanto. Ar šādu domu LMT strādā ik dienu, un vidēji katru dienu uzņēmums veic vismaz vienu jaunas bāzes stacijas izbūvi, rekonstrukciju vai 5G paplašināšanu, lai arvien vairāk iedzīvotāju un uzņēmēju varētu izbaudīt 5G priekšrocības.

Lai gan sabiedrība šīs iespējas tikai tagad sāk apgūt, viņaprāt, ir skaidrs, ka nākamajos gados 5G priekšrocības tiks novērtētas arvien vairāk un datu patēriņa apjomi augs būtiski. 

Jāpiezīmē, ka 2022. gadā LMT tīkla un infrastruktūras izbūvē investējis vairāk nekā 34,8 miljonus eiro un šogad turpina investēt. Ievērojama daļa investīciju novirzīta 5G tehnoloģiju izvēršanai visā Latvijā, un kopējais LMT bāzes staciju skaits tagad sasniedzis 1590. Tas uzņēmumam ļāvis nodrošināt kvalitatīvus sakarus arvien pieaugoša interneta patēriņa apstākļos, sniedzot iespēju LMT klientiem būt vieniem no pasaulē aktīvākajiem mobilā interneta lietotājiem. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!