Facebook satura atbilstību uzraudzīs arī no Latvijas

Facebook satura atbilstību uzraudzīs arī no Latvijas

Apzinoties faktu, ka sociālajos tīklos nepieciešama aizvien lielāka publicētā satura uzraudzība un kontrole, sociālais tīkls Facebook nolēmis papildināt savu 30 000 lielo darbinieku skaitu, kas atbild par šī sociālā tīkla satura uzraudzību. Svarīgi, ka strādājošo skaits tiks papildināts, pēc Facebook pasūtījuma, atverot satura pārskatīšanas centru tieši Rīgā.

Pēc Facebook satura politikas risinājumu viceprezidenta Ričarda Alana (Richard Allan) sniegtās informācijas – jau nākošgad Rīgā tiks atklāts Facebook satura pārskatīšanas centrs, kurā plānots nodarbināt ap 150 cilvēku. Primārais šī centra atvēršanas iemesls ir rūpēties par publicētā satura atbilstību saskaņā ar Facebook uzstādītajiem standartiem.

Rīgas satura pārskatīšanas centra strādājošo uzdevums būs uzraudzīt un kontrolēt to saturu, kas sociālajā tīklā tiek publicēts tādās valodās kā latviešu, lietuviešu, igauņu un krievu valodā.

Taču, kā piebilda R. Alans -  satura uzraudzīšana tieši šajās valodās nav “akmenī kalta”, un nākotnē uzraugāmo valodu spektrs, kā arī pienākumu apjoms varētu paplašināties.

Pamatojot to, kāpēc nepieciešams veidot atsevišķu Facebook satura pārskatīšanas centru Rīgā un uzraudzīt saturu tieši jau minētajās valodās, Ričards Alans norādīja vairākus iemeslus. Viens no tiem ir kontrolēt tādus ierakstus, kuru temats ir saistīts, piemēram, ar naidu. Lai spētu pārskatīt un izkontrolēt šāda veida ierakstus, nepieciešami arī speciālisti, kas pārzina iepriekšminētās valodas un var kompetenti izvērtēt ierakstus, kas tapuši Eiropas austrumu daļā.  

Uzņēmuma “CCC”, kas pēc Facebook pasūtījuma atvērs biroju Rīgā, galvenais izpilddirektors Ulfs Herbrehters, savukārt, uzsvēra, ka Rīgas satura pārskatīšanas centrā tiks nodrošināta augstākās kvalitātes darba vide un atbalsts strādājošiem, tādējādi papildinot plašo pieredzi satura pārskatīšanas jomā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!