Lai palīdzētu uzņēmējiem pasargāt savu intelektuālo īpašumu pret viltojumiem un pirātismu, Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO) ir sagatavojis pretviltojumu un pretpirātisma tehnoloģiju rokasgrāmatu. Tas ir vērtīgs rīks, kas ļauj uzņēmumu īpašniekiem izpētīt krātuvi ar vairāk nekā 40 pretviltošanas un pretpirātisma tehnoloģijām, kuras var palīdzēt aizsargāt viņu intelektuālo īpašumu.
Rokasgrāmata ir visaptveroša un lietotājam draudzīga, padarot to pieejamu jebkura izmēra uzņēmumiem - kā mazam, tā lielam. Tajā ir iekļauts detalizēts katras tehnoloģijas apraksts, praktiski padomi par ieviešanu un daži praktiski piemēri. Turklāt rokasgrāmata piedāvā meklēšanas funkcijas, kas ļauj lietotājiem filtrēt tehnoloģijas pēc vairākiem kritērijiem, piemēram, produkta veida un tehnoloģijas izmantošanas.
Viltošanas un pirātisma apkarošanas tehnoloģiju rokasgrāmata ir neaizstājams resurss uzņēmumiem, kuri vēlas aizsargāt savus produktus un pakalpojumus no viltošanas un pirātisma.
Ar plašu detalizēto tehnoloģiju un praktisko ieviešanas stratēģiju klāstu šī rokasgrāmata palīdz uzņēmumu īpašniekiem izstrādāt efektīvu intelektuālā īpašuma aizsardzības stratēģiju, kas pielāgota viņu unikālajām vajadzībām.
Kopumā ceļvedī ir 46 tehnoloģijas un piecas galvenās jomas, kas ir vērstas uz elektronisko, marķēšanas, mehānisko, ķīmisko un fizisko, kā arī digitālo mediju tehnoloģijām.
Rokasgrāmatā ir izceltas elektroniskās tehnoloģijas, piemēram, RFID (Radio Frequency Identification jeb radio frekvenču identifikācija) un NFC (Near Field Communication jeb maza darbības attāluma bezvadu tehnoloģiju kopums). Šīs tehnoloģijas ir būtiskas produktu izsekošanai un autentificēšanai visā piegādes ķēdē. Marķēšanas tehnoloģijas, piemēram, drošības hologrammas un īpašas tintes, nodrošina produkta autentiskuma rādītājus. Mehāniskās tehnoloģijas ietver pretizmaiņu ierīces, kas ir paredzētas, lai novērstu produktu manipulācijas. Šīs ierīces var izmantot uz iepakojuma, lai norādītu, vai produkts ir atvērts vai jebkādā veidā mainīts. Rokasgrāmatā tiek pētītas arī ķīmiskās un fizikālās tehnoloģijas, piemēram, DNS kodēšana un lāzergravēšana. DNS kodēšana ietver unikāla DNS marķiera iegulšanu produktā vai tā iepakojumā. Tikmēr lāzergravēšanu var izmantot, lai apzīmētu produktus ar unikāliem identifikatoriem, kurus ir grūti mainīt vai noņemt. Digitālo mediju jomā tādas tehnoloģijas kā digitālās ūdenszīmes un DRM (digitālo tiesību pārvaldības) sistēmas var būt ļoti svarīgas digitālo produktu aizsardzībā.