Uzņēmēji aktīvi iesaistās uzņēmumu digitalizācijā

Uzņēmēji aktīvi iesaistās uzņēmumu digitalizācijā

Pēdējo gadu laikā Latvijas uzņēmēji arvien aktīvāk izmanto tehnoloģiju sniegtās iespējas, lai efektivizētu savu ikdienas darbu, kā arī sekmētu nozaru attīstību un Latvijas konkurētspēju kopumā. Šeit būtiska nozīme ir dažādiem atbalsta mehānismiem, ko uzņēmējiem sniedz gan valsts, gan, piemēram, Attīstības finanšu institūcija ALTUM

Ekonomikas ministrija informē, ka Latvijas ekonomikas konkurētspējas stiprināšanai, tai skaitā, tehnoloģiju attīstībai, ražošanas efektivitātes uzlabošanai un inovācijām uzņēmējiem ir pieejamas vairākas Atveseļošanas un noturības mehānisma atbalsta programmas ar kopējo finansējumu 183,3 miljoni eiro, tostarp atbalsta programmas uzņēmējdarbības digitalizācijai. Tās īsteno, piemēram, ALTUM

ALTUM uzņēmumu digitalizācijai piedāvā aizdevumus ar kapitāla atlaidi.

Kopš šī gada 22. februāra, kad uzņēmējiem bija pieejams atbalsts digitalizācijas programmas ietvaros, uzņēmumi ALTUM ir iesnieguši 43 pieteikumus par atbalsta summu 24,5 miljoni eiro.

Līdz šim apstiprināti ir 17 projekti par kopējo summu 9,4 miljoni eiro. Savukārt vēl aptuveni 20 projekti ir dažādās izvērtēšanas stadijās.

ALTUM digitalizācijas programmas vadītāja Ilze Zandberga norāda, ka atbalsta programma uzņēmumu digitalizācijai piedāvā pievilcīgu finansējuma risinājumu – ar kapitāla atlaidi dzēst ALTUM aizdevuma pamatsummu līdz pat 35% no projekta izmaksām. Viņasprāt, šī ir labākā iespēja ražojošiem uzņēmumiem digitalizēt procesus un modernizēt risinājumus, un tādējādi būt soli priekšā konkurentiem. J. Zandberga arī atklāj, ka programmas iespējas izmanto dažādu jomu uzņēmumi - sākot no gaļas produktu ražotājiem līdz optikas nozares pārstāvjiem. Ar ALTUM aizdevuma atbalstu uzņēmumi lielākoties plāno iegādāties automatizētas iekārtas, kā arī nemateriālos aktīvus, piemēram, programmatūras.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!