Šobrīd gudrs uzņēmums ir tāds, kas izmanto digitālos rīkus

Šobrīd gudrs uzņēmums ir tāds, kas izmanto digitālos rīkus

Šobrīd esošā ārkārtas situācija Latvijā ir izaicinājums ikvienam, taču jo īpaši uzņēmumiem, kam darba ikdiena no ofisa jāpārkārto attālinātā režīmā. Lai tas spētu maksimāli pielāgoties jaunajiem apstākļiem un bizness turpinātu attīstīties, kritiski svarīga nozīme ir digitālajiem risinājumiem un prasmei tos izmantot īstajā vietā. 

Spēju izmantot tehnoloģijas un tādējādi veiksmīgāk pielāgoties šī brīža situācijai akcentēja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa. Viņa atzīst, ka - 

no Covid-19 radītās krīzes kā uzvarētāji izies tie uzņēmumi, kas pratīs savā ikdienas darbā izmantot digitālos risinājumus.

Nozares, kas līdz šim esot domājušas par darbu digitālā vidē un veikušas digitālo transformāciju, piemēram, banku sektors un apdrošināšanas joma, ir šobrīd esošajai situācijai gatavākas.

Diezgan likumsakarīgi, ka pašreiz esošā situācija pavisam noteikti mainīs daudzus uzņēmumus, ieskaitot lielākas izpratnes rašanos par digitalizāciju. Šādas pārmaiņas jau tagad iespējams vērot vairāku uzņēmumu darbībā. S. Bāliņa stāsta, ka tieši tagad notiek ļoti straujš mākoņrisinājumu izmantojuma pieaugums. Viņa prognozē, ka pēc krīzes uzņēmumu vidū valdīs lielāka uzticība gan mākoņtehnoloģijām, gan citiem digitālajiem risinājumiem, kas daļu uzņēmumu būs faktiski izveduši cauri šī brīža izaicinājumiem.

Runājot par informācijas tehnoloģiju nozari, LIKTA prezidente stāsta, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem tajā ir nevis paša uzņēmuma atturība no attālinātiem procesiem, bet gan tas, ka klients pats nav gatavs attālinātai piegādei. Tas attiecas, gan uz ārvalstu klientiem, gan potenciāli arī uz Latvijas klientiem. Viņasprāt, sliktākais krīzes radītais scenārijs varētu būt tas, ka IT nozarei uz pusi samazināsies pasūtījumi. Rezumējot - IT nozare attālinātai darbībai ir gatava, ko nevarētu teikt par klientiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!