LMT pērn veicis apjomīgas investīcijas 5G tīklā un audzējis apgrozījumu

LMT pērn veicis apjomīgas investīcijas 5G tīklā un audzējis apgrozījumu

Latvijas vadošais mobilo sakaru operators, tehnoloģiju inovāciju uzņēmums un BiSMART partneris LMT 2022. gadā investējis vairāk nekā 34,8 miljonus eiro tīkla un infrastruktūras izbūvē. Ievērojama daļa investīciju tika novirzītas 5G tehnoloģiju izvēršanai visā Latvijā, un kopējais LMT bāzes staciju skaits tagad pārsniedz 1550. Tas ļāvis nodrošināt kvalitatīvus sakarus arvien pieaugoša interneta patēriņa apstākļos un veicinājis klientu pieslēgumu skaita un uzņēmuma apgrozījuma pieaugumu. Kopējais grupas apgrozījums audzis par 14,2%, sasniedzot 288,8 miljonus eiro.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka 2022. gads nenoliedzami bijis izaicinošs – pieaugošā inflācija, resursu cenas un Ukrainā notiekošais karš nav gājis secen telekomunikāciju nozarei, arī LMT. Tomēr J. Binde atzīst, ka kopumā gads bijis veiksmīgs. Piemēram, tikuši īstenoti plāni LMT tīkla modernizācijas un tehnoloģiju inovāciju jomā.

Tāpat LMT klientu pieslēgumu skaits gada laikā palielinājies par vairāk nekā 66 000 un šobrīd pārsniedz 1,4 miljonus. 

Līdz ar mobilo sakaru tīkla attīstību LMT 2022. gadā turpinājis arī dažādus inovatīvu tehnoloģiju projektus vairākās inovāciju attīstības vertikālēs – transporta sistēmās, dronu vadības sistēmās, pilsētas sensorikā. Visi šie virzieni ļaus izveidot risinājumus efektīvākai sakaru tīkla izmantošanai. 

2022. gadā LMT ir arī sniedzis nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības vispārējās drošības risinājumu īstenošanā, veicinot kiberdrošību, sekmējot iedzīvotāju mediju un digitālo pratību un spēcinot valsts aizsardzību – turpinājusies līdzšinējā sadarbība ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, attīstot militāro risinājumu 5G testa vidi Ādažu poligonā. Tā kā ģeopolitiskās situācijas dēļ vairākkārt audzis kiberuzbrukumu incidentu skaits un intensitāte, LMT, izmantojot IT drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV DNS ugunsmūra funkcionalitāti, radījis jaunu interneta drošības risinājumu “LMT Interneta sargs”. Pakalpojums pieejams LMT klientiem, pasargājot gan datoru, gan viedierīču lietotājus no ļaunatūras, datorvīrusiem, krāpnieciskām vietnēm un nevēlama satura. Mēneša laikā tas novērš vairāk nekā miljonu kiberuzbrukumu. 

Tāpat 2022. gadā uzsākta un 2023. gadā turpināsies hidrogrāfisko mērījumu testa vides izveidošana un tehnoloģiju testēšana, lai nodrošinātu 5G tīklu ostās un Baltijas jūrā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!