IBM vadītājs: Tie, kuri nemācās izmantot AI, riskē pazaudēt darbu

IBM vadītājs: Tie, kuri nemācās izmantot AI, riskē pazaudēt darbu

Kompānijas OpenAI pērnā gada novembrī prezentētais mākslīgā intelekta (AI) čatbots ChatGPT radījis milzu apvērsumu nozarē. Nu jau nedēļas laikā tiek radīti vairāki tūkstoši līdzīgu AI risinājumu, kuri sniedz palīdzīgu roku dažādās jomās. Šīs tehnoloģijas straujā attīstība daudzos raisa nopietnas bažas par to, ka mašīnas aizstās cilvēka roku darbu krietni ātrāk nekā domāts. Vienlaikus tehnoloģiju giganta IBM komercdirektors uzskata, ka darbu nākotnē lielākoties zaudēs tieši tie, kuri nemācās izmantot AI rīkus savā labā. 

IBM komercdirektors Robs Tomass (Rob Thomas) nesen notikušajā preses konferencē uzsvēra, ka ir vairāki amati, ko mākslīgais intelekts vismaz tuvākajā laikā nespēs aizstāt. Viens no tiem ir vadītājs - gan uzņēmuma, gan komandas. Tomēr, viņaprāt, tie vadītāji, kuri spēs un pratīs savā darbā izmantot AI rīkus, nākotnē aizstās tos vadītājus, kuriem šādu prasmju trūks.

Līdz ar to sagaidāms, ka mākslīgais intelekts būtiski transformēs gan darba vidi, gan to, kā cilvēki strādā. 

Būtiski, ka ar šo viedokli Tomass nācis klajā nedēļu pēc tam, kad IBM paziņoja, ka pārtrauks izziņot vakances uz tiem amatiem, ko visātrāk varētu pārņemt AI. Pašlaik kompānijā aizpildītas ap 26 000 darba vietas. IBM izpilddirektors Arvinds Krišna atklājis, ka neesot grūti iztēloties, ka tuvāko piecu gadu laikā 30% jeb 7800 no tām aizstās mākslīgais intelekts. 

Šāds scenārijs, ka AI masveida aizstās darbiniekus, ļoti iespējams, īstenosies ne tikai IBM, bet ļoti daudzās kompānijās. Jau šobrīd uzņēmumi aktīvi izmanto ChatGPT un citus mākslīgā intelekta risinājumus, šādi atvieglojot savu darba ikdienu. Piemēram, lai ģenerētu programmēšanas kodu, rakstītu mārketinga materiālus, e-pastus, sastādītu priekšlikumus potenciālajiem klientiem utml. Pēc Tomasa teiktā, šie tad arī būs tie darbinieki, kuri nākotnē paturēs darbu, jo zina, kā izmantot AI priekšrocības. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!