Brīvo darba vietu skaits Latvijā pieaug, visvairāk to ir Rīgā

Brīvo darba vietu skaits Latvijā pieaug, visvairāk to ir Rīgā

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) nākusi klajā ar jaunākajiem datiem par nodarbinātību Latvijā. CSP rīcībā esošā informācija liecina par to, ka 2022. gadā brīvo darba vietu skaits sasniedza 25,9 tūkstošus. Būtiski, ka to skaits, salīdzinot ar 2021. gadu, ir pieaudzis par 5,8% jeb 1,4 tūkstošiem darba vietu. 

Raugoties uz darba vietu pieejamību privātajā un sabiedriskajā sektorā, CSP dati liecina, ka privātajā sektorā 2022. gadā bija 15,6 tūkstoši brīvu darba vietu, kamēr sabiedriskajā par trešdaļu mazāk jeb ap 10,3 tūkstoši. Svarīgi norādīt, ka gada laikā strauji palielinājies brīvo darba skaits tieši sabiedriskajā sektorā, kur tas pieaudzis par 20,3% jeb 1,7 tūkstošiem. Tikmēr privātajā sektorā pieejamo darba vietu skaits pēdējā gada laikā nav būtiski mainījies. 

Analizējot datus griezumā pa reģioniem, CSP dati ļauj secināt, ka visvairāk brīvo darba vietu ir Rīgā, kur 2022. gadā bija pieejami 17,8 tūkstoši vakanču jeb 3,6% no visām galvaspilsētā esošajām darbavietām. Pārējos Latvijas reģionos brīvo darba vietu īpatsvars ir krietni zemāks. Pierīgā tas sasniedz 2,6% jeb 3,7 tūkstošus pieejamo darba vietu, Zemgalē - 1,8% jeb 1,2 tūkstoši, Latgalē - 1,7% jeb 1,1 tūkstoši, savukārt Kurzemē un Zemgalē brīvo darba vietu īpatsvars ir visai līdzīgs, sasniedzot 1,5%, jeb attiecīgi 1,1 un 0,9 tūkstošus darba vietu. 

Skatoties nozaru griezumā,

dati liecina, ka augstākais brīvo darba vietu īpatsvars 2022. gadā bijis valsts pārvaldē, kur tas sasniedzis 7,5% atzīmi.

Tikmēr ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes nozarē – 4,1%, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības nozarē – 3,4%, izmitināšanas, ēdināšanas un informācijas un komunikācijas pakalpojumu nozarēs – 3,3%. 

Jāpiezīmē, ka no visām trim Baltijas valstīm augstākais brīvo darba vietu īpatsvars 2022. gadā bija tieši Latvijā, sasniedzot 2,8% no visām valstī pieejamām vakancēm. Attiecīgi Igaunijā tie bija 2% un Lietuvā - 1,9%. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!