Pirmie bankomāti Latvijā sāk piedāvāt bezkontakta funkciju

Pirmie bankomāti Latvijā sāk piedāvāt bezkontakta funkciju

Ar bezkontakta funkciju aprīkoti bankomāti Latvijā ir ļoti gaidīti, un beidzot pirmie no tiem ir pieejami klientiem. Jau šobrīd Rīgā un citās Latvijas pilsētās uzstādīti vairāk nekā 20 ar bezkontakta funkciju aprīkoti Swedbank bankomāti. Plānots, ka līdz gada beigām bezkontakta iespējas būs pieejamas vairāk nekā pusē šīs bankas bankomātu, ļaujot ātrāk un ērtāk izņemt naudu vai izmantot citus pakalpojumus. 

Lai bezkontakta bankomātā izņemtu naudu vai izmantotu kādu citu pakalpojumu, klientam ir tikai jānopīkstina sava bezkontakta maksājumu karte, viedtālrunis vai viedpulkstenis ar aktivizētu bezkontakta maksājumu funkciju un jāievada kartes PIN kods. Bankomātus ar bezkontakta funkciju var atpazīt pēc karšu lasītāja ikonas.

Nopīkstinot karti, varēs veikt visas ierastās bankomāta darbības: skaidras naudas iemaksa/izņemšana, atlikums un konta pārskats, izņemot PIN nomaiņu.

Savukārt, nopīkstinot viedierīci jeb izmantojot mobile wallet piesaistītu karti, būs iespēja pārbaudīt konta atlikumu un izņemt skaidru naudu. Vienlaikus jaunā funkcionalitāte neietekmēs tos klientus, kuri joprojām vēlas izmantot bankomātu, ievietojot tajā maksājumu karti. Arī šādi varēs izņemt un iemaksāt naudu, nomainīt bankomāta PIN kodu, apskatīt bankas konta atlikumu un veikt citas ierastās darbības.

Swedbank klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs norāda, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji ikdienā dod priekšroku tieši bezkontakta norēķiniem. Karti tikai nopīkstinot, tirdzniecības un pakalpojumu saņemšanas vietās tiek veikti jau 79% darījumu. Turklāt jau vairāk nekā pusmiljons klientu pēdējo 3 mēnešu laikā vismaz vienu reizi ir norēķinājušies, izmantojot viedierīci, un daudziem tas ir ikdienā ierastākais maksāšanas veids.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!