Hakatonā izstrādāts risinājums nodokļu krāpniecības novēršanai

Hakatonā izstrādāts risinājums nodokļu krāpniecības novēršanai

No 5. līdz 7. aprīlim Rīgā norisinājās pirmais hakatons, kas veltīts nodokļu krāpniecības novēršanas risinājumu izstrādei “.tax Blockchain”. Jāatzīst, ka pasākums vainagojies ar vērā ņemamiem panākumiem, tā dalībniekiem izstrādājot virkni inovatīvu, viedu rīku nodokļu sistēmas modernizācijai un drošībai.

Hakatonā, kas norisinājās tieši divas diennaktis, piedalījās 40 dalībnieku no 11 valstīm, kuri, darbojoties komandās, sacentās savās zināšanās un prasmēs un izstrādāja inovatīvākos un efektīvākos risinājumus nodokļu krāpniecības novēršanai. Komandas varēja attīstīt savas idejas, basltoties uz tādām jomām kā: lielie dati, modernās tehnoloģijas, nodokļu krāpniecība un skaidras naudas uzskaites sistēmas.

Kā norādījuši pārstāvji no Ekonomikas ministrijas - pasākumā tika izstrādāta virkne vērtīgu, viedu un inovatīvu risinājumu, taču uzvarētāja gods tika komandai “Z Book”, kas izstrādāja rīku nodokļu krāpniecības jomā. Konkrētāk, komandas dalībnieki radīja risinājumu, ar kura palīdzību iespējams novērst nodokļu krāpniecību skaidras naudas uzskaites sistēmā.

Risinājuma inovatīvumu pastiprināja tas, ka tā darbībā atrasta vieta arī blokķēdē bāzētam elektroniskajam parakstam, kas darbojas līdzīgi kā QR kods.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks un līdztekus arī hakatona žūrijas pārstāvis Raimonds Aleksejenko uzsvēra, ka notikušais pasākums bija liela uzdrīkstēšanās tieši publiskajai pārvaldei paraudzīties uz saviem ikdienas darbiem un pienākumiem ar krietni radošākām un inovatīvākām metodēm. Tāpat R. Aleksejenko piebilda “.tax Blockchain” hakatonā izstrādātie risinājumi un to radīšanas gaita pierādīja, ka blokķēdes pielietošana publisko pakalpojumu digitalizācijā ir pilnīgi iespējama un reāli integrējama publiskajā pārvaldē.

Jāpiebilst, ka hakatonu “.tax Blockchain” organizēja Ekonomikas ministrija kopā ar Valsts ieņēmumu dienestu un jaunuzņēmumu akseleratoru “Startup Wise Guys”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!