Tuvākajos gados Baltijas jūrā plānots ievērojami attīstīt vēja parkus

Tuvākajos gados Baltijas jūrā plānots ievērojami attīstīt vēja parkus

Pēdējos gados enerģētikas kontekstā aizvien biežāk tiek runāts par atjaunojamo enerģiju un tās sniegtajiem ieguvumiem. Latvijā šobrīd liels fokuss tiek likts tieši uz saules enerģiju, taču, pēc enerģētikas ekspertu domām, jāraugās plašāk un jāizmanto arī citu atjaunojamo enerģijas resursu iespējas. Ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ Baltijas valstīm, ieskaitot Latvijai, ir lieliskas vēja enerģijas ieguves iespējas, kas arī tiek izmantotas. Piemēram, pērn Ventspils novadā atklāts Latvijā lielākais sauszemes vēja parks. Turpinot attīstīt vēja enerģijas ieguvi Baltijas reģionā, tuvākajos gados Baltijas jūrā tiks uzsākti vairāki atkrastes vēja enerģijas projekti. 

Atjaunojamās enerģijas attīstītājs European Energy paziņojis par jaunu ilgtermiņa partnerību ar ar Norvēģijā bāzēto atkrastes vēja enerģijas uzņēmumu Vårgrønn. Sadarbības mērķis ir kopīgi attīstīt atkrastes vēja enerģijas projektus Baltijas jūrā gan Latvijā, gan Lietuvā un Igaunijā.

Par to, ka partnerība varētu nest augļus, liecina fakts, ka Baltijas valstīm ir ievērojams atkrastes vēja projektu potenciāls kopumā 15,4 GW apmērā. 

Gan European Energy, gan Vårgrønn kopīgi strādās pie atkrastes vēja enerģijas projektiem sākot no attīstības un finansēšanas stadijām līdz pat parku būvniecībai un ekspluatācijai. Abi uzņēmumi cieši sadarbosies ar vietējām ieinteresētajām pusēm, lai atkrastes vēja enerģijas projektus veidotu ilgtspējīgus, atbilstošus Baltijas valstu mērķiem energodrošības un enerģētikas nozares dekarbonizācijas jomās. 

Vårgrønn izpilddirektors Olavs Hetlands (Olav Hetland) norāda, ka atkrastes vēja enerģijas projekti Baltijas jūrā ievērojami veicinās pāreju uz zaļo enerģiju Eiropā, kā arī spēcinās reģiona energoapgādes drošību un palīdzēs sasniegt kopīgos klimata mērķus. Savukārt European Energy vadītājs un līdzdibinātājs Knuds Ēriks Andersens (Knud Erik Andersen) uzsver, ka tuvāko gadu laikā Latvijas energoapgādes sistēmā ir sagaidāmas straujas pārmaiņas, arvien vairāk balstoties uz atjaunojamajiem energoresursiem. Viņš norāda, ka uzņēmums ir gandarīts, ka var būt daļa no šī transformācijas procesa kopā ar Vårgrønn un kopīgi īstenot atkrastes vēja enerģijas projektus Baltijas jūrā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!