Tet un Omniva ar saules paneļiem sāk aprīkot pakomātus

Tet un Omniva ar saules paneļiem sāk aprīkot pakomātus

Gan Latvijas uzņēmumu, gan privātpersonu segmentā pēdējā gada laikā ir būtiski aktualizējies jautājums par energoneatkarību un atjaunojamo enerģijas resursu plašāku pielietojumu. Saistībā ar to sūtījumu piegādes loģistikas uzņēmums Omniva sadarbībā BiSMART partneri Tet šodien, 28. martā, Ķemeros, Jūrmalā, atklāja pirmo uzņēmuma pakomātu, kura darbību nodrošinās uz tā uzstādīto saules paneļu saražotā elektrība. Plānots, ka pēc testa perioda Omniva ar Tet saules paneļiem aprīkos vēl vismaz 100 savus pakomātus.

Uzņēmumu veiktās aplēses liecina, ka gada griezumā saules paneļi saražotu gandrīz 90% no pakomātam nepieciešamās enerģijas, bet

saulainākajos mēnešos saules paneļu produktivitāte pret iekārtas elektrības patēriņu sasniegtu pat 150%.

Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks salīdzina - aprīkojot 100 pakomātus ar saules paneļiem, ietaupītā enerģija ļautu mērot vairāk kā 600 000 km ar elektroauto. Viņš piebilst, ka šis esot viens no piemēriem, kā ar reālām darbībām iespējams soli pa solim tuvoties vīzijai par energoneatkarīgu Latviju. U. Tatarčuks arī pauž pārliecību, ka šis ir tikai sākums, jo ir vēl ļoti daudz veidu un iespēju, kas Latviju un pasauli kopumā padarītu vēl zaļāku. 

Jāpiebilst, ka pakomāta darbības nodrošināšanā tiek izmantoti vieni no kvalitatīvākajiem un lielākajiem pasaules līmeņa ražotāja saules paneļiem, kurus raksturo ļoti labi efektivitātes un jaudas rādītāji. Kombinācijā ar invertoru un gudro skaitītāju uzstādītie saules paneļi ļaus detalizēti sekot līdzi saražotās enerģijas apjomam un efektīvai tās izlietošanai.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!