LMT kļūst par partneri diviem liela mēroga Eiropas aizsardzības projektiem

LMT kļūst par partneri diviem liela mēroga Eiropas aizsardzības projektiem

Pateicoties starptautiskajai pieredzei un ekspertīzei 5G inovāciju jomā, kā arī veiksmīgai dalībai starptautiskos Eiropas Savienības (ES) un NATO aizsardzības projektos, Latvijas vadošais mobilo sakaru un tehnoloģiju uzņēmums, BiSMART partneris LMT kļuvis par partneri divos ES finansētos liela mēroga aizsardzības izpētes un attīstības projektos – 5G COMPAD un FAMOUS2.

FAMOUS2 projektā iesaistītas 10 Eiropas valstis un 5G COMPAD – 11. Šajos Eiropas aizsardzības inovāciju projektos LMT strādā kopā ar tādiem starptautiskajiem partneriem kā Saab, Nokia, Ericsson, Thales, Patria, Arquus, u.c.

FAMOUS2 ir ES aizsardzības projekta FAMOUS otrais posms – sadarbības projekts, kura mērķis ir maksimāli palielināt nākamās paaudzes viedo tehnoloģiju bruņu transporta  savietojamības un standartizācijas spējas. FAMOUS projekta ietvaros LMT komanda ir pētījusi 5G tehnoloģiju potenciālu aizsardzības jomā un 5G savietojamības spējas ar konvencionālajām militāro sakaru sistēmām. FAMOUS2 turpinās FAMOUS ietvaros aizsākto pētniecību, un tā laikā tiks izstrādātas transportlīdzekļu un sistēmu koncepcijas. Projekta otrais posms sāksies ar arhitektūras izstrādi, kam sekos prototipu izveide un testēšana.

Otrs starptautiskais projekts – 5G COMPAD jeb 5G Komunikācijas miera uzturēšanai un aizsardzībai ir sadarbības projekts, kura mērķis ir izstrādāt, prototipēt un testēt 5G tehnoloģijās balstītu sakaru sistēmu arhitektūru. Īpaša uzmanība projekta ietvaros būs pievērsta 5G tīkla mobilitātei un izvēršanas iespējām.

LMT prezidents Juris Binde uzsver, ka

jau pirms vairākiem gadiem, uzsākot darbu pie 5G ieviešanas, uzņēmums bija pilnīgi pārliecināts, ka šī jaunā mobilo sakaru paaudze būs ar plašāku pielietojumu, nekā citas jebkad bijušas.

Tāpēc ik gadu LMT mērķtiecīgi investē ne tikai infrastruktūras paplašināšanā un uzlabošanā, bet arī jaunu 5G balstītu risinājumu izstrādē. Uzņēmuma ekspertīzi un radītos risinājumus atzinīgi novērtē starptautiskie partneri, aicinot piedalīties arvien jaunos Eiropas izpētes un attīstības projektos. LMT ir patiesi gandarīts, ka tādā veidā var sniegt savu ieguldījumu Latvijas un visas Eiropas drošības uzlabošanā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!