Latvijā teritoriju apsardzē sāk izmantot dronu tehnoloģijas

Latvijā teritoriju apsardzē sāk izmantot dronu tehnoloģijas

Bezpilota lidaparāti jeb droni kļūst noderīgi plašākā skaitā dažādu nozaru - sākot no satura uzņemšanas līdz sūtījumu piegādei un pat drošībai. Industriālu objektu, plašu teritoriju un arī privātpersonu īpašumu uzraudzību Latvijā tagad varēs veikt ar dronu palīdzību. Apsardzes uzņēmums EUROCASH1 šī mēneša sākumā prezentēja inovatīvo drošības risinājumu, kas jau gadu darbojas Lietuvā un citās Eiropas valstīs.

EUROCASH1 ir pirmā kompānija Baltijā, kas teritoriju un objektu apsardzē piedāvā dronu tehnoloģijas. Apsardzes uzņēmums prognozē, ka

jau tuvāko gadu laikā apsardze ar droniem kļūs par ikdienu vairumā ražošanas un būvniecības uzņēmumu, tā kļūs arvien pieprasītāka arī saules un vēja parku, kā arī privātmāju teritoriju apsardzē.

EUROCASH1 vadītājs Latvijā Andris Kaulakans skaidro, ka droni, kas aprīkoti ar videokamerām, termokamerām, prožektoriem un skaļruņiem, var veikt objektu patrulēšanu un ietekmēt atturēšanos no prettiesiskas darbības veikšanas efektīvāk nekā cilvēki. Atklājot pārkāpējus, droni var efektīvi novērst prettiesiskas darbības – informēt pārkāpēju par konstatēto pārkāpumu, mudināt pārtraukt prettiesiskas darbības, uzraudzīt un reģistrēt pārkāpēju kustību. Līdz brīdim, kad notikuma vietā ierodas fiziskās apsardzes darbinieku ekipāža, droni uzkrāj noderīgas norādes par pārkāpējiem, viņu darbībām un atrašanās vietu.

Apsardzes vajadzībām pielāgotie droni var patstāvīgi, bez cilvēka palīdzības minūtes laikā nomainīt akumulatoru un nepieciešamības gadījumā būt gaisā praktiski visu diennakti. Droni ir ne tikai lielāku un mazāku teritoriju un objektu apsardzes nākotne, bet arī izmaksu ziņā efektīvāks risinājums, kas ļauj ietaupīt pat 50% no apsardzes mērķiem atvēlētajiem līdzekļiem. 

Bez izmaksu samazinājuma droni salīdzinājumā ar fizisko apsardzi sniedz vēl vairākas būtiskas priekšrocības. Piemēram, tie var uzraudzīt plašu teritoriju, ir viegli pārvietojami no vienas teritorijas uz citu, kā arī spēj analizēt situāciju saistībā ar potenciālu bīstamību, ko rada darba drošības pārkāpumi. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!