2020. gads varētu būt "vissliktākais gads kiberdrošības vēsturē"

2020. gads varētu būt "vissliktākais gads kiberdrošības vēsturē"

Vairāki pētījumi par kiberdrošību uzņēmumos globālā mērogā norādījuši uz to, ka 2020. gada atnestās pārmaiņas atstās diezgan būtisku, taču nelabvēlīgu ietekmi uz datu drošību. Piemēram, drošības firmas Bitdefender jaunākais ziņojums par draudiem biznesā norāda uz to, ka šis gads varētu būt vissliktākais kiberdrošības vēsturē. Tas saistāms ar to, ka daudzi uzņēmumi nav gatavi notiekošajām pārmaiņām, tostarp pārejai uz attālinātu darbu, un būs vājāki cīņā pret kiberuzbrucējiem.

Ziņojumā teikts, ka attālinātā darba režīms daudziem uzņēmumiem licis saskarties ar grūtībām, kas saistās tieši ar tiešsaistes aizsardzību (online protection). Savukārt 50% uzņēmumu bijuši “pilnīgi nesagatavoti” scenārijam, kad viss klātienes/biroja darbs jāpārceļ uz tiešsaisti/darbu no mājām.

Ziņojumā arī konstatēta tendence par kiberuzbrukumu pieaugumu kompānijām, kurām, ļoti iespējams, bijušas problēmas pāriet uz attālinātu darbu.

Tas lielākoties novērojams mazajiem uzņēmumiem.  

Bitdefender atklāja, ka no visiem ziņotajiem tīkla līmeņa uzbrukumiem 47% ir saistīti ar SMB (Server Message Block - sakaru protokols, lai nodrošinātu kopīgu piekļuvi, piemēram, failiem starp tīkla mezgliem) izmantošanu. Tāpat piefiksēta tendence kiberuzbrukumos izmantot arī salīdzinoši vecākas metodes, kas lielākoties vērstas uz tām organizācijām, kuras kūtrāk atjaunina savu aizsardzību. Vienlaikus ziņojums vēsta par to, ka aizvien lielākā cieņā ir slepenas/slēptas izpildes taktika, it īpaši PowerShell komandu un skriptu izmantošana. Tos tēmē uz tiem uzņēmumiem, kuri izmanto tradicionālākus kiberdrošības risinājumus.

Ja attālināts darba režīms būs jāturpina arī nākošgad, paredzams, ka šādi kiberdraudi turpināsies.

Tas nozīmē, ka ikviena līmeņa uzņēmumiem, ne tikai MVU jāpiedomā pie drošības/papildu aizsardzības risinājumiem, lai varētu ar mierīgu sirdi strādāt no jebkuras vietas.

Kiberdraudu aina koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ 2020. gada pirmajā pusē ir ievērojami mainījusies tieši attiecībā gan uz pašiem kiberuzbrukumiem, gan to radītajiem draudiem un izaicinājumiem. Organizācijām, kuras mācās pielāgoties, izprotot šīs jaunās tendences, būs iespēja palielināt savu kiberdrošības noturību un stiprināt uzņēmējdarbības nepārtrauktību – šādi teikts ziņojumā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!