VARAM aicina – iesaisties akcijā “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”

VARAM aicina – iesaisties akcijā “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”

Kā digitālās tehnoloģijas var palīdzēt, strādājot vai mācoties attālināti? Atbildi uz šo sabiedrībā un biznesa vidē patlaban tik aktuālo jautājumu varēs rast ikviens interesents, iesaistoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotajā ikgadējā akcijā “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”, kas norisināsies no šā gada 19. oktobra līdz 25. oktobrim.

Ar mērķi mudināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī izmantot valsts piedāvātos digitālos rīkus (e-paraksts, e-adrese u.c.) ikdienas dzīves situāciju ērtākai un ātrākai risināšanai tiešsaistē, VARAM aicina piedalīties akcijā “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”, kurā uzsvars tiek likts uz to, ka darīt digitāli – tas ir mūsdienīgi, ērti, ātri, vienkārši un droši.

VARAM ministrs Juris Pūce uzsver, ka Covid-19 infekcijas ierobežojumi ir parādījuši, cik svarīgi ekonomikai ir kļuvuši digitālie rīki, savienojamība, dati, mākslīgais intelekts un mākoņpakalpojumi, kā arī digitālās prasmes, kas uztur Latvijas ekonomiku un sabiedrību, ļaujot turpināt darbu, izsekot vīrusa izplatībai un meklēt risinājumus. Viņš piebilst, ka Latvija šajā pandēmijas laikā ir parādījusi digitālo iespēju milzīgo nozīmi – iestādēm pārejot uz attālinātu darbu un saziņu ar klientiem, ir pilnībā nodrošināta iespēja saņemt dažādus pakalpojumus attālināti. Līdz šim tas bija ērts veids, kā ietaupīt laiku un resursus, kas pandēmijas apstākļos ir kļuvis par nozīmīgu iespēju savas un sabiedrības veselības nodrošināšanā.

Šogad akcija “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” būs unikāla ar to, ka visas aktivitātes notiks attālināti.

Sākot ar otrdienu norisināsies vebināri, un katra diena tiks veltīta kādai noteiktai tematikai (kultūrai, uzņēmējdarbībai, nodarbinātībai, vides aizsardzībai), par ko attiecīgi runās pārstāvji no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Uzņēmuma reģistra, Valsts ieņēmumu dienesta, Nodarbinātības valsts aģentūras, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts darba inspekcijas, Valsts vides dienesta u.c. Plašāk ar katru vebināra dienas programmu var iepazīties šeit

Akcijas laikā ikviens iedzīvotājs tiek aicināts iesaistīties viktorīnā un pārbaudīt savu erudīciju e-pakalpojumu lietošanā. Tiešsaistes viktorīna no 19. oktobra līdz 23. oktobrim būs pieejama vietnē mana.latvija.lv

Akcija “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” (iepriekš – “Dienas bez rindām”) tiek rīkota jau septīto gadu. 2019. gada akcijā “Dienas bez rindām” sniegts vairāk kā 5 tūkstoši konsultāciju par e-pakalpojumiem. Pasākumā piedalījās rekordliels skaits valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī to filiāles visā Latvijā, kopumā – 340.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!