Urugvaja gatavojas blockchain balstīta virtuālā peso testēšanai

Urugvaja gatavojas blockchain balstīta virtuālā peso testēšanai

Urugvajas Centrālā banka paziņojusi par drīzu pilotprojekta digitālā peso ieviešanai uzsākšanu, vēsta izdevums Centralbanking. Summa, ekvivalenta 20 miljoniem ASV dolāru, jau ir nonākusi tīklā, izmantojot blokķēdes (blockchain) tehnoloģijas.

Pilotprojektā piedalīsies 10 tūkstoši šīs Dienvidamerikas valsts iedzīvotāji, kuri varēs izmantot kriptovalūtu tām pašām operācijām, kādām tiek izmantots tradicionālais peso.

Pilotprojekta dalībnieki savos viedtālruņos uzstādīs īpašu mobilo lietotni – maciņu, ar kura palīdzību varēs veikt norēķinus, izmantojot digitālo valūtu. Sākotnēji ar digitālo peso būs iespējams apmaksāt preču vai pakalpojumu iegādi veikalos un uzņēmumos – projekta partneros, kā arī veikt naudas pārskaitījumus bez komisijas maksas.

Precīzs projekta uzsākšanas datums vēl nav zināms, tomēr Ugrugvajas Centrālās bankas vadītājs Mario Bergara ir paziņojis, ka pašlaik notiek pēdējie sagatavošanās darbi. Viņš arī piepildis, ka tas būs tieši pilotprojekts, kura gaitā var tikt atklātas arī kādas būtiskas nepilnības sistēmā. Pilotprojekts ilgs sešus mēnešus.

Vienlaikus Urugvajas CB atzīmē, ka nedrīkst uzskatīt digitālo peso par Bitcoin vai citu kriptovalūtu līdzinieku, jo tas no pēdējām atsķiras „pēc būtības”. Digitālais peso ir reālā peso analogs kriptovalūtas veidā, un tam nav iespējams nedz tā dēvētais mainings (rakšana), nedz anonimitāte, tāpat digitālā valūta nav decentralizēta. Digitālā peso ieviešanas mērķis tikmēr ir vēlme vienkāršot maksājumus, kā arī samazināt izdevumus par to apkalpošanu. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!