Rīgā norisināsies II Eiropas – Latvijas ekonomikas forums

Rīgā norisināsies II Eiropas – Latvijas ekonomikas forums

Forums “INDUSTRIĀLĀ rEVOLŪCIJA 4.0: digitālā ekonomika, datu drošība un atbilstības labā prakse”, norisināsies no 7. līdz 8. septembrim Latvijas Zinātņu akadēmijā. Forumu īpaši aicina apmeklēt uzņēmējus un publiskā sektora pārstāvjus, strauji augošu startapu vadītājus, Eiropas un pasaules līmeņa pētniekus, politiķus un citus, kuriem interesē un ir svarīgi uzzināt ko vairāk par digitālo ekonomiku kā pasaules, tā Latvijas mērogā.

Pēc foruma rīkotāju sniegtās informācijas – pasākuma galvenie mērķi ir pievērst plašāku uzmanību informācijas un komunikācijas tehnoloģijām (IKT) kā visās tautsaimniecības jomās izmantojamai nozarei un Latvijas valsts resursiem digitālās ekonomikas laikmetā. Tāpat ar foruma palīdzību cer veicināt pieredzes apmaiņu un sadarbību starp zinātniekiem, uzņēmējiem, politiķiem, kā arī stimulēt ārvalstu un vietējo investoru ienākšanu Latvijas tirgū.

Pasākumā īpaša uzmanība tiks pievērsta uzņēmējdarbības un biznesa sektoram, kas iet roku rokā ar zinātni un inovāciju attīstību.

Piemēram, tiks apskatīti jautājumi, kas skar mākslīgo intelektu, lietu internetu, blokķēdes tehnoloģiju, online biznesu, IKT nozari, datu aizsardzību, ietverot arī vispārīgo datu aizsardzības regulu (GDPR), kiberdrošību un citas uzņēmējdarbībā un biznesā nozīmīgas jomas saistībā ar digitālo ekonomiku.

Jāpiebilst, ka šāda veida forums, kas veltīts ekonomikai, notiks jau otro gadu. Pērn I Eiropas - Latvijas ekonomikas forumā “Made in Latvia – Latvijas ekonomikas identitāte Eiropā un pasaulē” tika diskutēts par zinātniskā potenciāla izmantošanas un uzņēmējdarbības attīstības iespējām Latvijā. Kā 2017. gadā, tā arī šogad Eiropas – Latvijas ekonomikas forumu organizē Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūts.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!