Plāno izveidot vienoto fondu inovācijām, zinātnei un tehnoloģijām

Plāno izveidot vienoto fondu inovācijām, zinātnei un tehnoloģijām

Latvijas valdība nākusi klajā ar ieceri, kas paredz tuvāko gadu laikā izveidot Latvijas Inovāciju un tehnoloģiju atbalsta fondu (LITAF). Fonda mērķis ir izveidot vienotu inovācijas pārvaldības un tehnoloģiju pārneses ekosistēmu. Plānots, ka veiksmīgas izstrādes gadījumā fonds savu darbību varētu sākt 2021. gadā ar 50 miljonu eiro kapitālu dažādu inovatīvu un tehnoloģisku risinājumu īstenošanai.

LITAF plānots kā risinājums, kas pēc nedaudz vairāk kā diviem gadiem vienkopus pulcētu visus inovāciju, tehnoloģiju, zinātnes un uzņēmējdarbības jomā iesaistītos, ieskaitot atbalsta institūcijas.

Tie sniegtu vienotu, dažāda veida atbalstu visiem, kam tas vajadzīgs, īpaši pētniekiem, inovatoriem, uzņēmējiem, tehnoloģiju un zinātnes jomā kopumā esošajiem.

Lai būtu skaidrs, kāds varētu būt fonda lietderības līmenis, nākošajā gadā plānots izveidot fonda pilotprojektu. Par konkrētu finansējumu šo pilotprojektu veiktu divi dažādi īstenotāji. Tādā veidā tiktu iegūts dažādāks redzējums, priekšlikumi un salīdzinājums par reālā fonda lietderīgumu un īstenošanas iespējām.

Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta Inovācijas nodaļas vadītājs Mārtiņš Jansons norāda, ka Latvijas Inovāciju un tehnoloģiju atbalsta fondam vajadzētu kalpot ne vien pētniecībai un inovācijām, bet gan kā centrālajam elementam inovāciju atbalsta ekosistēmā.

Jānorāda, ka Latvijas Inovāciju un tehnoloģiju atbalsta fonda galvenie virzītājspēki būs Ekonomikas ministrija, kas valstī ir atbildīga par inovāciju politiku; Izglītības un zinātnes ministrija, kas ir atbildīga par zinātnes un pētniecības politiku; Finanšu ministrija, kas būs atbildīgā par fonda finansēm un fiskālo situāciju kopumā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!