Latvijā radīta mobilā lietotne, kas ļauj “izkratīt sirdi”

Latvijā radīta mobilā lietotne, kas ļauj “izkratīt sirdi”

Līdz ar Covid-19 pandēmiju aktuālāks kļuvis jautājums par cilvēku garīgo veselību. To apliecina Centrālās statistikas pārvaldes šogad veiktās iedzīvotāju aptaujas par ienākumiem un dzīves apstākļiem iegūtie dati. Vairāk nekā puse jeb 52,8% iedzīvotāju vecumā no 16 gadiem atzinuši, ka Covid-19 krīze negatīvi ietekmējusi viņu garīgo veselību. Ar mērķi kaut nedaudz risināt šo problēmu Latvijā izstrādāta valsts mērogā unikāla mobilā lietotne Dia.lv, kas ļaus ikvienam, kuram tas vajadzīgs, tikt uzklausītam un saņemt emocionālu atbalstu. 

Mobilo lietotni gada laikā radījis Latvijā bāzēts uzņēmums Catsy Cat Studio, un tā domāta plašam sabiedrības lokam, jo piedāvā apspriest un izrunāt dažādu tēmu loku. Piemēram, ģimene, draugi, attiecības, darbs, skola, LGBTQ+, sēras, reliģija vai kāda cita tēma, par ko gribas aprunāties. Savu sirdi varēs “izkratīt” un tiks uzklausīts lietotājs jebkurā vecumā ar jebkādu nodarbošanos utml. 

Pati Dia.lv lietojamība nav sarežģīta. Tā pieejama lejupielādēšanai Google Play un App Store lietotņu veikalos. Pēc tam jaunajam lietotājam jāizveido savs profils un būs iespējams saņemt 30 minūšu bezmaksas sarunas laiku. Par nākamajām sarunas minūtēm būs jāmaksā. Lai sāktu sarunu, lietotājam jāizvēlas tēma, kā arī ir iespēja izvēlēties uzklausītāju. 

Dia.lv izstrādātāju pārstāvis Mārtiņš Īviņš norāda, ka nepieciešamību pēc šādas mobilās lietotnes, kas spēj pildīt emocionāla atbalsta funkciju, iepriekš savā dzīvē izjutuši vairāki no Dia.lv radītājiem, atzīstot, ka kādā no dzīves posmiem tā būtu bijusi ļoti noderīga. Redzot, kā pandēmija ietekmē cilvēkus – rada bailes, neziņu, šķelšanos – tika nolemts, ka šis ir īstais laiks, kad aktualizēt un realizēt ideju par šo lietotni. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!