Džeks Ma: Pēc trīsdesmit gadiem uzņēmumus vadīs mākslīgais intelekts

Džeks Ma: Pēc trīsdesmit gadiem uzņēmumus vadīs mākslīgais intelekts

„Nākošajos 30 gados pasauli gaida vairāk ciešanu, nekā laimes. Sociālie konflikti tuvākajās trīs desmitgadēs būs jūtami visas nozarēs un visos sabiedrības slāņos,” norādījis Alibaba Group dibinātājs un vadītājs Džeks Ma, uzstājoties Ķīnas uzņēmēju klubā Čeņžou pilsētā.

Kā vēsta aģentūra Bloomberg, miljardieris piebildis, ka viņš ir brīdinājis par informācijas tehnoloģiju radītajiem draudiem vēl elektroniskās komercijas laikmeta pašā sākumā, kad Alibaba Group vēl bija maz zināms, neliels uzņēmums, tomēr tad viņa vārdos neviens nav ieklausījies. Tāpat Dž. Ma atzīmējis, ka tradicionālo nozaru pārstāvjiem nav jāžēlojas par internetu un tā ietekmi uz ekonomiku. Kaut vai Alibaba piemērs pierāda, ka informācijas tehnoloģijas rada jaunas darbavietas.

Pēdējo gadu laikā Dž. Ma kompānija ir sākusi aktīvi pievērsties mākoņtehnoloģiju izstrādei. Pēc miljardiera domām, uzņēmumiem ir jāpievērš uzmanība mākoņskaitļošanai un mākslīgajam intelektam. Ja uzņēmumu vadītāji nesaprot šo tehnoloģiju nozīmīgumu, viņiem jāvēršas pie jaunajiem speciālistiem, lūdzot paskaidrojumus.

Tomēr darbavietu pēc 30 gadiem nekļūs vairāk un mākslīgais intelekts atstās ietekmi uz darba tirgu. Dž. Ma iesaka valstīm veikt izglītības reformas, kamēr nav pārāk vēlu, kā arī noteikt mašīnām „pieļaujamā robežas”.

Pēc Alibaba izveidotāja domām, robotiem un mākslīgajam intelektam jādara tikai tas, ko nespēj izdarīt cilvēks.

Tikmēr viena no unikālām mākslīgā intelekta īpašībām var izrādīties prasme vadīt uzņēmumus. „Pēc 30 gadiem uz žurnāla Time vāka kā labākais ģenerāldirektors, visticamāk, parādīsies robots. Viņam ir labāka atmiņa, nekā jums, viņš rēķina ātrāk un nekad nesadusmosies uz konkurentiem,” norādījis Dž. Ma.

Jāpiebilst, ka, atbilstīgi BCG prognozēm, līdz 2035. gadam interneta korporācijas izveidos 122 miljonus jeb 29,4% no 415 miljoniem darba vietu Ķīnas digitālajā ekonomikā. Šobrīd tikai viena pati Alibaba ir radījusi 31 miljonu darba vietu Ķīnā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!