Džeks Ma: Mēs mācām bērnus tā, lai pēc trīsdesmit gadiem viņi paliktu bez darba

Džeks Ma: Mēs mācām bērnus tā, lai pēc trīsdesmit gadiem viņi paliktu bez darba

Ķīnas elektroniskās tirdzniecības giganta Aliba izveidotājs un vadītājs Džeks Ma ir pārliecināts, ka nākotnē par galveno darba tirgus izaugsmi veicinošo faktoru kļūs nevis rūpniecība, bet gan pakalpojumu industrija.

Stratēģija Ražots Ķīnā (Made in China), kuru virza Ķīnas valdība, un ASV prezidenta Donalda Trampa solījumi „padarīt Ameriku atkal diženu”, atgriežot ražotnes Savienotajās Valstīs, mūsdienu apstākļos ir bezjēdzīgi, uzskata Dž. Ma.

„Ir laiks pārstāt runāt par Ražots Ķīnā un ražots Amerikā. Ir iestājies Ražots internetā (Made in Internet) laikmets,”

Ķīnas miljardieris paziņoja savas uzstāšanās Bloomberg Global Business Forum laikā Ņujorkā.

Atbilstīgi Alibaba dibinātāja viedoklim, jaunājām reālijām neatbilst arī mūsdienu izglītība, kura absolūtu negatavo bērnus un jauniešus izmaiņām, kādas gaidāmas darba tirgū. „Mēs mācām bērnus tā, lai pēc trīsdesmit gadiem viņi paliktu bez darba,” uzņēmēja vārdus citē CNN Money.

Bērnus pārliecina, ka mašīnas ir labākas par cilvēkiem, un prasa, lai cilvēki līdzinātos mašīnām. Tomēr nākotnē par milzīgu vērtību kļūs īpašības, kādas mašīnām nekad nepiemitīs. Pie šādām īpašībām Dž. Ma pieskaita IQ, EQ un LQ (pēdējais ir saīsinājums no „mīlestības koeficienta”). „Ja vēlaties, lai Jūs ciena, paaugstiniet savu LQ,” piebildis uzņēmējs.

Jāatgādina, ka vēl nesen Dž. Ma paziņoja, ka pēc trīsdesmit gadiem cilvēcei nāksies saskarties ar virkni globālu izacinājumu, bet internets atnesīs cilvēkiem „ciešanu desmitgades”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!