Tehnoloģijas ienāk loģistikas industrijā - 3 tendences

Tehnoloģijas ienāk loģistikas industrijā - 3 tendences

Inovācijas maina veidu, kā bizness funkcionē praktiski katrā tā posmā un industrijā, tādēļ nav nekāds pārsteigums, ka tehnoloģiskais progress ietekmē arī loģistikas sektoru.

Sākot ar cenu samazināšanos un transporta vadības sistēmām (TMS) tehniskā izpildījuma efektivitātes palielināšanos, beidzot ar Bluetooth integrāciju, lai izsekotu kravas un transporta maršrutu, 2016.gads ir gads, kad tehnoloģijas kļūst par kravas pārvadājumu neatņemamu sastāvdaļu. Tehniskās inovācijas ir rīks, kas paplašina transporta pakalpojuma iespējas un stimulē kravas pārvadājumu standartu izmaiņas. Loģistikā patreiz ir 3 spēcīgi virzieni, kuros pasaule tiecās augt un inovēt.

# TMS - agrāk mazie kravu pārvadātājuzņēmumi nelietoja TMS, jo nebija vajadzības un tikai lielie uzņēmumi izvēlējās profesionālas sistēmas, kas atvieglotu procesu un kravas pārvaldību, uzskaiti un kontroli. Tomēr tagad, kad ir pieejami mākoņpakalpojumi, šis ieradums mainās un mazajiem uzņēmumiem parādās iespēja konkurēt ar lielākiem pārvadātājiem programmatūru vieglās pieejamības un funkcionālo ieguvumu dēļ - attīstīta komunikācija, izmaksu samazināšana un uzlabota efektivitāte ir tikai daži no ieguvumiem.

# Automatizācija - strauji pieaug autonomo mašīnu un dronu būvēšanas apjoms. Šādas inovācijas palielina to pieprasījumu. Piemēram, kad “Amazon” paziņoja par plāniem nākotnē piegādāt preces ar droniem, strauji pieauga to pasūtījumu skaits. Droni ir daudzpusīga un alternatīva tradicionālajiem piegādes veidiem. Tikmēr Google būvēja autonomo pašbraucošo auto.

# Robotizētas preču noliktavas preču pieņemšanai, pārvadāšana un iepakošanai nav nekāds jaunums, turklāt arī nākotnē šis noliktavu pārvaldes veids tiks intensīvi izmantots noliktavām paliekot lielākām un uzņēmumiem meklējot veidus, kā palielināt efektivitāti. Iespējams, ka nākotnē pasūtījumu piegāde uz mājām notiks ar robotiem.

Vairāk par šo tēmu var izlasīt šeit: http://cerasis.com/2016/01/14/logistics-technology-2016/

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!