Ford automobiļu ražošanā izmantos bioplastmasu

Ford automobiļu ražošanā izmantos bioplastmasu

Automobiļu rūpniecībā tiek izdarīts aizvien lielāks spiediens uz to, lai samazinātu kaitīgās oglekļa emisijas un vienlaikus palielinātu elektrisko transportlīdzekļu ražošanas apjomus. Šobrīd vairāk nekā ceturto daļu no visām oglekļa emisijām rada transporta nozare. Uzņēmums “Ford” ir viens no četriem autoražotājiem, kas pievienojies plānam samazināt degvielas patēriņu un radīto emisiju daudzumu. Šos mērķus plānots īstenot transportlīdzekļu ražošanā līdz 2026. gadam.

Ražot jaunus transportlīdzekļus, kas patērētu mazāk degvielas un radītu mazāk oglekļa emisiju, ir izaicinājums arī rūdītam auto ražotājam. Taču Ford ar šo apņemšanos plāno tikt galā jau nākamajā desmitgadē. Pēc tehnoloģiju medija “The Verge” publicētās informācijas - lai apkarotu klimata pārmaiņas, auto ražotājs nolēmis ņemt ēdināšanas giganta “McDonald’s” kafijas atlikumus un pārstrādāt tos automašīnu detaļās. Ford tos nogādās savā laboratorijā, kur tos pārveidos par bioplastmasu. Tiek norādīts, ka jaunie Ford automobiļi būs ne tikai videi draudzīgāki, patērējot mazāk degvielas un CO2 izmešu, bet arī kļūs vieglāki, jo daļa detaļa tiks veidota no bioplastmasas. 

Ik gadu miljoniem kilogramu kafijas atkritumu, precīzāk, kafijas pupiņu apvalku izmanto dārza mulču vai kokogļu ražošanā, taču Ford un McDonald’s atklājuši, ka šos kafijas atkritumus var efektīvi pārveidot par izturīgu materiālu. Un kāpēc gan, lai tos nevarētu izmantot automašīnu detaļu ražošanā? Karsējot šos kafijas atkritumus augstā temperatūrā un zemā skābekļa koncentrācijā, sajaucot tos ar plastmasu un pārvēršot granulās, iegūto materiālu var veidot dažādās formās.

Šis materiāls atbilst kvalitātes specifikācijām, kas ļauj ražot tādas automobiļu detaļas kā lukturu korpusus un vairākas mašīnas iekšienē esošas detaļas.

Aprēķināts, ka šādas detaļas ir par aptuveni 20% vieglākas nekā līdz šim veidotās.

Pārstāvji no Ford kompānijas arī norādījuši, ka auto ražotājs izvirzījis mērķi savā nākotnes autoparkā izmantot tikai pārstrādātu un atjaunojamu plastmasu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!