Ceļu policija satiksmes uzraudzībā sākusi izmantot dronu

Ceļu policija satiksmes uzraudzībā sākusi izmantot dronu

Kārtības nodrošināšana uz ceļiem varētu būt visai pamatīgs izaicinājums situācijā, kad satiksme ir intensīva un pie darba pielikta tikai viena ceļu policijas ekipāža. Kopumā raugoties, šādā veidā noķert visus ātruma pārkāpējus nekad nebūs iespējams. Tieši tāpēc efektīvākai satiksmes uzraudzībai ceļu policija paņēmusi palīgos dronu, kas monitorēs situāciju uz ceļiem no augšas.

Par jauno ceļu policijas palīgu drona izskatā sīkāk pastāstījis Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, kurš atklāja, ka drons jau paspējis fiksēt dažus agresīvus autovadītājus.

Izskatās, ka pagaidām pie darba tiks likts tikai viens drons, taču visai ticams, ka tuvākā vai tālākā nākotnē virs Latvijas ceļiem varētu visai regulāri patrulēt šie bezpilota lidaparāti.

Valsts policija pērn par 5000 eiro iegādājusies dronu satiksmes uzraudzībai, taču tas līdz šim tā arī netika izmantots šo pienākumu veikšanai, jo saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem bezpilota lidaparāti virs ceļiem lidot nedrīkst. Tagad atļauja uzraudzīt satiksmi ar drona palīdzību saņemta un ikvienam autovadītājam jāliek aiz auss, ka viņa braukšanas stilu kāds var novērot arī no augšas. 

Visā visumā lēmums par dronu kā satiksmes uzraugu pieņemts, jo secināts, ka tiekot darīts par maz, lai visi satiksmes dalībnieki ievērotu noteikumus. To pierāda, piemēram, negadījumu statistika - līdz šī gada 15. septembrim ceļu satiksmes negadījumos gājis bojā 91 cilvēks, taču vēl 3025 tikuši ievainoti. 2019. gadā statistika par attiecīgo laika periodu bijusi visai līdzīga. Tas licis N. Krapsim secināt, ka vien ar ceļu policijas iesaisti, 100 stacionārajiem un 14 pārvietojamiem fotoradariem nepietiek un nepieciešams attīstīt tehnoloģijas, lai efektīvāk uzraudzītu satiksmi. Izskatās, ka ar drona parādīšanos pirmais solītis šajā virzienā jau sperts.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!