Amazon piedāvās samaksāt par pirkumu ar vienu rokas mājienu

Amazon piedāvās samaksāt par pirkumu ar vienu rokas mājienu

E-komercijas gigants "Amazon" nācis klajā ar paziņojumu par jaunām apmaksas iespējām, izmantojot modernās tehnoloģijas. Uzņēmums izstrādā inovatīvu norēķinu sistēmu, kas klientam ļaus apmaksu par pirkumu veikt, vien pamājot ar roku. Sistēmas pamatā ir jaunākās paaudzes biometrijas tehnoloģijas risinājums un to pēc pāris mēnešiem nolemts ieviest pārtikas lielveikalu tīklā “Whole Foods Market” Amerikas Savienotajās Valstīs.  

Pēc Lielbritānijas ziņu medija “Independent” publicētās informācijas – tiešsaistes mazumtirdzniecības gigants "Amazon" ticis līdz finiša taisnei norēķinu sistēmas izstrādē, kas, izmantojot biometrijas tehnoloģijas, spētu identificēt pircējus pēc viņu rokas formas un lieluma. Integrējot biometrijas risinājumus norēķinu sistēmā, iespēju apmaksāt pirkumu vien ar rokas mājienu Amazon plāno piedāvāt jau šogad Whole Foods Market veikalos. Lai pircēji jaunās norēķinu iespējas varētu izmantot pēc iespējas ātrāk, šobrīd Amazon darbinieki aktīvi testē norēķinu sistēmā nepieciešamos skenerus.

Amazon izstrādātā norēķinu risinājuma pamatā ir tā sauktā Orvila sistēma (Orville system). Tā nedaudz atšķiras no tām biometrijas sistēmām, kuras parasti tiek izmantotas viedtālruņos un ļauj samaksu par pirkumu veikt ar tur iebūvētajiem pirkstu nospiedumu skeneriem.

Izmantojot datorredzi, Amazon norēķinu risinājums ar Orvila sistēmu pamatā ļauj atpazīt roku, lietotājam pat fiziski nepieskaroties skenerim.

Šobrīd šis inovatīvais apmaksas risinājums darbojas ar viena procenta desmittūkstošdaļas precizitāti, taču Amazon vēlas panākt viena procenta miljondaļas augstu precizitāti.

Pircējam pamājot ar roku, iegūtie biometriskie dati tiks automātiski savienoti ar personas kredītkarti vai debetkarti. Tādā veidā samaksa par pirkumu notiks ātri un teju nemanāmi, turklāt palīdzēs būtiski samazināt rindas. Uzreiz gan jāpiebilst, ka sākumā jaunās norēķinu iespējas varēs izmantot Amazon Prime kontu īpašnieki, jo uzņēmuma glabāšanā jau atrodas viņu maksājumu dati.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!