Karma.vc otrais fonds piesaista 100 miljonus eiro Eiropas dziļo tehnoloģiju jaunuzņēmumu atbalstam

Karma.vc otrais fonds piesaista 100 miljonus eiro Eiropas dziļo tehnoloģiju jaunuzņēmumu atbalstam

Agrīnās stadijas riska kapitāla fonds Karma.vc paziņojis par kapitāla piesaistes slēgšanu savam otrajam fondam Karma Ventures II, sasniedzot noteikto maksimālo fonda apmēru – 100 miljonus eiro. Jaunais fonds ieguldīs Eiropas agrīnās stadijas deep-tech jeb dziļo tehnoloģiju jaunuzņēmumos, kuru mērķis ir komercializēt tehnoloģiju inovācijas globālu izaicinājumu risināšanai.

Fondu Karma.vc vada starptautiska komanda ar pieredzi dziļo tehnoloģiju uzņēmumu izveidē un attīstībā – Tommi Uhari (Tommi Uhari), Marguss Ūdams (Margus Uudam) un Kristians Lānemā (Kristjan Laanemaa). Trijotnei ir vairāk nekā 10 gadu pieredze investīciju piesaistē un darbā ar dziļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem. Divdesmit no tiem, tostarp AppGyver, Treatwell, Modesat, SpectX un MyHeritage, notikusi sekmīga investīciju realizācija (exit) globālajiem tehnoloģiju līderiem (piemēram, SAP, Dynatrace, Splunk). 

Karma II atbalsta arī vairāki augsta līmeņa padomdevēji, tostarp Skype dibinātāji Jāns Tallins (Jaan Tallinn) un Ahti Heinla (Ahti Heinla), kas šobrīd pārstāv Starship Technologies, kā arī Tills Kvaks (Till Quack) (Qualcomm, Apple, Mapillary), Jani Huoponens (Jani Huoponen) (Google) un Sergejs Aņikins (Sergei Anikin) (Pipedrive).

Otrajā fondā piesaistīts finansējums gan no galvenajiem Karma.vc ilgtermiņa investoriem kā Eiropas Investīciju fonda (EIF), Isomer, Skype dibinātāju ieguldījumu sabiedrības ASI, Swedbank un LHV pensiju fondiem, gan vairākiem ievērojamiem jauniem investoriem. To vidū ir Tesi, Taavet+Sten un institucionālie investori no Francijas un Vācijas. 

Karma.vc dibinātājpartneris Marguss Ūdams norāda, ka Eiropas tehnoloģiju līderi var rasties jebkurā valstī, tāpēc Karma.vc galvenokārt koncentrējas uz Baltijas valstīm, tostarp Latviju, kam piemīt liels potenicāls. Audiotehnoloģiju uzņēmums Sonarworks ir lielisks attīstības un izaugsmes piemērs.

Karma.vc pirmais fonds Karma I piesaistīja 70 miljonus eiro. To atbalstīja tādas komandītsabiedrības kā EIF, Isomer Capital un Skype dibinātāju ieguldījumu sabiedrība ASI, bet pārējo kapitālu nodrošināja ģimeņu privāto ieguldījumu uzņēmumi (family offices), pensiju fondi un esošie investori. Karma.vc ieguldījumu fonda Karma I portfelī ir tādi uzņēmumi kā Infermedica, Wirepas, Tuum, CGTrader, Lucinity un citi. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!