“Index Ventures” kā jaunuzņēmumiem draudzīgākās valstis Eiropā atzīst Baltijas valstis

“Index Ventures” kā jaunuzņēmumiem draudzīgākās valstis Eiropā atzīst Baltijas valstis

Nesen Latvijas Parlaments pieņēma grozījumus likumā, kas paredz uzņēmuma (SIA) kapitāla daļu pirkšanas tiesības piešķirt arī darbiniekiem. Tas ir nozīmīgs pavērsiens arī startapu nozarē un bijis būtisks iemesls tam, lai starptautiskā riska kapitāla kompānija Index Ventures līdz ar Lietuvu un Igauniju atzītu arī Latviju par jaunuzņēmumiem draudzīgāko valsti Eiropā. 

Index Ventures uzskata, ka tieši šis regulējums, kas aktuāls visās trīs Baltijas valstīs, ir noteicošais ne tikai darbinieku piesaistē, bet arī noturēšanā, kas, protams, ir būtiski ikvienam uzņēmumam panākumu kaldināšanā. Vienlaikus starptautiskā riska kapitāla kompānija uzskata, ka Latvijā šis regulējums esot elastīgāks nekā Igaunijā. Tajā pašā laikā šāda sistēma jau labu laiku veiksmīgi darbojas Silīcija ielejā.

Tā tiek atzīta par labu praksi tieši augošu uzņēmumu vidū, kuri vēl nespēj piedāvāt konkurētspējīgu atalgojumu, taču dod iespēju darbiniekiem iegādāties daļu no kompānijas. 

Par spīti tam, ka Silīcija ielejā jau vairākus gadus šī sistēma veiksmīgi tiek pielietota, Index Ventures veiktais pētījums norāda uz to, ka gan Baltijas valstīs, gan arī Francijā, Izraēlā, Kanādā, Lielbritānijā un Portugālē šis regulējums ir izstrādāts veiksmīgāk nekā ASV. To pierāda arī jaunuzņēmumiem draudzīgāko valstu tops, kurā visas trīs Baltijas valstis ar 30 punktiem aizņem labāko trijnieku, kamēr ASV ar 24 punktiem atrodas 9. vietā. 

Zemāk attēlā var iepazīties ar startapiem draudzīgāko valstu pirmo desmitnieku. Savukārt šeit redzams Top 25 un detalizētāks ieskats par vērtēšanas kritērijiem. 

Avots: Index Ventures

Index Ventures partneris Andris Bērziņš uzsver, ka konkurētspējīgs kapitāla daļu pirkuma tiesību regulējums esot kritiski svarīgs, lai piesaistītu un noturētu talantus. Šim izteikumam piekrīt arī robotikas jomas startapa Giraffe 360 līdzradītājs Mikus Opelts. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!