DJI publisko apskatu par dronu izmantošanu cilvēku glābšanai

DJI publisko apskatu par dronu izmantošanu cilvēku glābšanai

Ķīnas kompānija DJI, kas nodarbojas ar amatieru un profesionālo bezpilota lidaparātu ražošanu, publicējusi apskatu (atrodams šeit) par visā pasaulē laika posmā no 2013. gada maija līdz 2017. gada februārim fiksētajiem cilvēku glābšanas ar dronu palīdzību gadījumiem.

Kā vēsta izdevums N+1, DJI analītiķi apkopojuši visu publiski pieejamo informāciju par gadījumiem, kad skaidri zināms ar drona palīdzību izglābto cilvēku skaits, kā arī kad ir bijusi skaidri redzama situācijas, kurā nonākuši šie cilvēki, bīstamība. Apskatā nav iekļauti gadījumi, kad tikai pieminēta dronu dalība glābšanas operācijās.

Pavisam DJI apskatā iekļautas ziņas par 18 gadījumiem, kad ar dronu palīdzību izglābti kopumā 59 cilvēki, pie kam 38 no viņiem – pēdējo desmit mēnešu laikā, kas ir aptuveni pa izglābtam cilvēkam nedēļā. Nedaudz vairāk par pusi (31 cilvēks) izglābts plūdi laikā, kad droni izmantoti gan cilvēku atrašanai, gan glābšanai nepieciešamā aprīkojuma piegādei. Jāpiebilst, ka 20 cilvēkus izglābuši nevis specializētie dienesti, bet gan viņu līdzcilvēki – dronu īpašnieki.

Jāatzīmē, ka Ķīnas kompānijas apskats nepretendē uz pilnībā visas informācijas apkopošanu, kamdēļ reālais izglābto cilvēku skaits nešaubīgi ir ievērojami lielāks, tostarp arī tādēļ, ka daudzos gadījumos netiek uzsvērta vai pieminēta dronu izmantošana. Tāpat DJI apskata pamatā ir presē publicētā informācija, nevis glābšanas un citu dienestu oficiālās atskaites.

Ar dronu palīdzību izglābto cilvēku skaits turpinās palielināties, jo bezpilota lidaparāti tiek aizvien plašāk izmantoti kā glābšanas operācijās, tā ātrās medicīniskās palīdzības iestāžu darbā. Piemēram, Āfrikas valstī Ruandā 2016. gada beigās sāka darboties projekts, kura ietvaros ar droniem nepieciešamības gadījumā uz grūti pieejamiem valsts rajoniem tiek nogādātas pārliešanai nepieciešamās asinis.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!