Tet izstrādā un ievieš klientu e-pastu automatizācijas rīku

Tet izstrādā un ievieš klientu e-pastu automatizācijas rīku

Turpinot iekšējo procesu uzlabošanu un mākslīgā intelekta attīstību, Tet izstrādā e-pastu automatizācijas rīku, kas atpazīs atslēgas vārdus un piemeklēs piemērotāko atbildi. Tas paātrinās ienākošo pieprasījumu apstrādi un ļaus klientiem ātrāk saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem. Līdz 2021. gada beigām Tet plāno automatizēt līdz 50% no ienākošajiem klientu e-pastiem.

Tet mākslīgā intelekta pakalpojumu vadītāja Inese Zariņa stāsta, ka 2017. gadā Tet palaida pirmo latviski runājošu virtuālo asistenti biznesa vidē – Aneti, kura līdz šim apstrādājusi vairāk nekā miljonu klientu sesiju. Tās ir radījušas informācijas datu bāzi, ko iespējams izmantot arī citiem automatizācijas projektiem. Viens no tādiem ir e-pastu automatizācija. Praksē automatizācija nozīmē, ka rīks pats analizē klienta e-pasta atslēgas vārdus, piemeklē atbilstošu atbildes sagatavi un nosūta klientam. Projekta izstrādē tika vērtētas arī klientu atbildes uz automātiskajiem e-pastiem, lai izdarītu secinājumus par to precizitāti un nepieciešamības gadījumā uzlabotu atbildes sagataves tekstu vai arī papildinātu atslēgas vārdu krājumu.

E-pastu automatizācijas risinājumu Tet izstrādā, izmantojot datu ezeru un piesaistot datu zinātniekus un inženierus.

I. Zariņa norāda, ka sākotnēji uzdevums bija izstrādāt minimālo darbspējīgo produktu (MVP, minimum viable product), lai saprastu, vai to ir iespējams paveikt, izmantojot Anetes jau uzkrāto informāciju. MVP sanāca veiksmīgs, secinot, ka ar automatizācijas palīdzību klienti saņem atbildes uz e-pastu pieprasījumiem ar 99,9% precizitāti. Šobrīd uzņēmumā tiek automatizēti 10% e-pastu, savukārt līdz gada beigām plānots šo ciparu palielināt līdz 50%. Klientu datu analīze notiek tikai pēc klienta piekrišanas vai arī apkopotā veidā, ievērojot Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasības.

Nākamais automatizācijas solis būs realizēt projektu "balss uz tekstu", kas nozīmē ienākošu zvanu transkriptēšanu. I. Zariņa skaidro, ka, pirmkārt,

risinājums atvieglos esošo darbinieku darba procesus – mākslīgais intelekts cilvēkam teiks priekšā nepieciešamos darbības soļus, lai mazinātu pieļautās cilvēcīgās kļūdas.

Otrkārt, tas palīdzēs jauniem darbiniekiem ātrāk ieiet darba ritmā un ļaus justies pārliecinātākam par savām zināšanām.

2020. gadā Tet realizēja arī projektu "teksts uz balsi", kura rezultātā čatbots Anete ieguva balsi. Tet pārstāve piebilst, ka šo risinājumu Tet aktīvi izmanto robotzvaniem gan savai lietošanai, gan pārdod klientiem. Ar Tet veiktajiem robotzvaniem vidēji 70% sazvanīto klientu pēc zvana veic atbilstošas nepieciešamās darbības, kas apstiprina šī rīka augsto efektivitāti.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!