LMT līdz gada beigām sola uzstādīt simts 5G bāzes stacijas

LMT līdz gada beigām sola uzstādīt simts 5G bāzes stacijas

Nīderlandes finanšu pakalpojumu sniedzējs Bankr pērn solīja, ka šogad 5G ātrgaitas interneta iespējas varēs izmantot jau 1,95 miljardi jeb 25% pasaules iedzīvotāju. Pagājušo gadu šiem datiem bija grūti ticēt, jo Latvijā šī tehnoloģija tiek ieviesta visai kūtri un vien retais var lietot 5G mobilo internetu. Taču LMT situāciju Latvijā šajā jomā sola uzlabot - mobilo sakaru operators līdz gada beigām plāno uzstādīt simts 5G bāzes stacijas.

Šobrīd vairāki desmiti 5G bāzes staciju jau uzstādītas Rīgā, Kuldīgā, Ventspilī, Ogrē, Ikšķilē, Siguldā, Skrīveros un daudzās citās Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās. Tur ar atbilstošu 5G tīkla pārklājumu un kapacitāti klienti savās mājās un birojos varēs izmantot visas tīkla priekšrocības, izmantojot 5G rūteri. Taču vēl simts 5G bāzes staciju uzstādīšana dos iespēju plašākam iedzīvotāju un uzņēmumu lokam baudīt ātrā interneta priekšrocības. 

Kas attiecas uz 5G rūteri, iepriekš tika ziņots, ka LMT kopā ar uzņēmumu MikroTik izstrādājuši 5G rūteri, kas dod iespēju lejupielādēt datus ar vēl nebijušu jaudu. Šādā veidā lietotājam tiek sniegta ātra datu pārraide arī lielākās tīkla noslodzes stundās.

Pirmie LMT klienti – Ādažu iedzīvotāji – 5G internetu un jaunākās paaudzes rūteri mājās sāka lietot šī gada pavasarī.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka, strauji augot datu patēriņam, tīkla kvalitāte arvien vairāk ietekmē sabiedrības funkciju nodrošināšanu un veselu tautsaimniecības nozaru spēju izdzīvot. Tāpēc visaptverošs, jaudīgs 5G datu pārraides tīkls, kas paver jaunas iespējas mākslīgā intelekta, lietu interneta (IoT), dronu un citu risinājumu izmantošanai ikdienā, ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem Latvijas un sabiedrības attīstībai ilgtermiņā. J. Binde uzsver, ka LMT jau vairākus gadus mērķtiecīgi strādājis pie tā, lai 5G internets būtu pieejams risinājumu izstrādātājiem. Tagad pienācis brīdis, kad šāda ātrgaitas interneta iespējas varēs izmantot krietni plašāks klientu loks. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!