Daļa iedzīvotāju lietu internetu turpmāk izmantos biežāk

Daļa iedzīvotāju lietu internetu turpmāk izmantos biežāk

Mobilo sakaru operators BITE nolēmis spert platu soli tīkla infrastruktūras attīstībā, uzsākot darbus pie lietu interneta tīkla izveides Latvijā. Pašreiz, kamēr tīkls vēl ir savā attīstības stadijā, plānots ieviest mazjaudas platjoslas tehnoloģiju standarta risinājumu Narrowband Internet of Things (NB-IoT). Skaidrs, ka pie NB-IoT tīkla ieviešanas nepieciešams veikt daudz tehnoloģijas testēšanas darbu, kas notiks sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu “Teliko” un stratēģisko partneri tīkla attīstībā – tehnoloģiju milzi “Huawei”.

Lai aizvien vairāk interesentu varētu izmēģināt NB-IoT tīkla priekšrocības, līdz nākamā gada sākumam tiks veikti apjomīgi infrastruktūras sagatavošanas darbi, kas nodrošinās lietu interneta pārklājumu visā Latvijas teritorijā.

Pēc BITES pārstāvju sniegtās informācijas – darbs pie NB-IoT tīkla izveides notiek aktīvi, jo pašreiz ar šo risinājumu ir aprīkota jau bāzes stacija Rīgā.

Tuvāko pāris nedēļu laikā plānots ar šim tīklam nepieciešamo infrastruktūru plānots aprīkot vēl desmit bāzes stacijas gan Rīgā, gan citviet Latvijā. Plānots, ka līdz nākošā gada sākumam tīkla infrastruktūras darbi būs pabeigti tādā apmērā, lai lietu interneta tīklu varētu lietot visā Latvijas teritorijā. Kā norāda BITES vadītājs Kaspars Buls NB-IoT tīkla ieviešana Latvijā būs kā solis pretī viedpilsētas idejas īstenošanai.

Kā jau minēts – viens no BITES partneriem risinājuma ieviešanā ir uzņēmums “Teliko”, ar kuru jau izveidojusies sadarbība gudro ielu apgaismojumu jomā.  Uzņēmums koncentrējas uz viedo ielu apgaismojuma vadību un energo risinājumiem, un sadarbībā ar to Rīgā uzstādīti viedie sensori, ar kuriem aprīkotas pirmās trīs ielu apgaismojuma laternas. Šāds risinājumus palīdz gan ietaupīt resursus, gan sniedz attālinātas apgaismojuma kontroles iespējas, kā arī reaģē uz kustību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!