Tet paraksta vienošanos ar Telia Company par telekomunikāciju uzņēmuma Telia Latvija iegādi

Tet paraksta vienošanos ar Telia Company par telekomunikāciju uzņēmuma Telia Latvija iegādi

Tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet un viens no vadošajiem telekomunikāciju uzņēmumiem Ziemeļvalstīs un Baltijā Telia Company šodien, 4. janvārī, parakstījuši SIA Telia Latvija kapitāla daļu iegādes līgumu. Darījuma noslēgšanai, kas paredz Tet kļūt par vienīgo Telia Latvija īpašnieku, vēl nepieciešams tirgus uzrauga – Konkurences padomes – atzinums. Telia Latvija iegādes darījums sasniedz 10,75 miljonus eiro, ieskaitot Telia Company aizdevuma pārfinansējumu.

Telia Latvija pievienošana Tet grupas uzņēmumiem veicinās kompāniju konkurētspēju globālās konkurences apstākļos. Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks norāda, ka Tet un Telia Latvija augsti kvalificēto ekspertu zināšanu savienošana ļaus attīstīt esošos pakalpojumus un straujāk radīt jaunus, mūsdienu uzņēmējdarbības vajadzībām atbilstošus risinājumus, tādējādi kopīgi stiprinot arī reģionālo līderību, kas paplašinās arī pakalpojumu eksporta potenciālu. Viņš uzskata, ka stabili un uzticami datu pārraides risinājumi, Latvijā un eksporta tirgos arvien pieprasītākie mākoņrisinājumi un datu centru pakalpojumi, strauji augošais pieprasījums pēc moderniem IT drošības risinājumiem, arvien aktuālākie video straumēšanas risinājumi –

abu uzņēmumu kopīgās zināšanas un pieredze ļaus vēl straujāk un efektīvāk Latvijā attīstīt nākamās paaudzes rīkus uzņēmējdarbības vajadzībām šodien un rīt. 

Telia Latvija valdes priekšsēdētājs Mikus Ozols skaidro, ka abi uzņēmumi kopīgi sadarbojušies dažādos projektos, kas ļāvis saprast, ka komandu rīcībā esošās zināšanas, prasmes un rīki ļauj vienam otru papildināt, sniedzot plašākas piedāvājumu iespējas klientiem.

Telia Company vadītājs Latvijā Andreas Ekstroms norāda, ka rudenī tika veikts konkurējošais izsoles process Telia Latvija pārdošanai, kurā piedalījās vairāki potenciālie klienti. Viņš uzsver, ka Telia Company ir gandarīti par panākto vienošanos ar Tet, kas ar šo darījumu – Telia Latvija tīklu, tehnoloģiju aktīviem un augsti kvalificētiem darbiniekiem – stiprinās savas pozīcijas biznesa segmentā. A. Ekstroms uzskata, ka Latvija ir ļoti interesants IKT tirgus, un ar daļām Tet un LMT uzņēmumos Telia Company turpinās sniegt ieguldījumu Latvijas digitalizācijā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!