SoftBank vadītājs: Pēc 30 gadiem Jūsu zābaks būs "gudrāks" par Jums pašiem

SoftBank vadītājs: Pēc 30 gadiem Jūsu zābaks būs "gudrāks" par Jums pašiem

Japānas korporācijas SoftBank vadītājs Masajoši Sons uzskata, ka pēc 30 gadiem roboti būs kļuvuši aptuveni 50-100 reizes „gudrāki” par cilvēkiem, bet „viedo” robotu skaits būs pārsniedzis Zemes iedzīvotāju skaitu, vēsta laikraksts The Wall Street Journal (WSJ), atsaucoties uz M. Sona uzstāšanos konferencē Mobile World Congress. Uzņēmējs tāpat norādījis, ka internetam pieslēgto priekšmetu skaits, pēc viņa domām, šajā laikā pārsniegs vienu triljonu.

M. Sons atgādinājis, ka cilvēka vidējais IQ (intelekta koefecients) ir ap 100 punktiem, bet ļoti gudru cilvēku, tādu kā Alberts Einšteins, IQ – ap 200 punktiem. Tikmēr „viedo” robotu IQ, atbilstīgi viņa prognozēm, līdzinās apmēram 10 tūkstošiem punktu.

SoftBank vadītājs paziņojis, ka mikroshēmas ar superātras datu apstrādes iespējas pēc 30 gadiem būs uzstādītas ne tikai visdažādākās nozīmes robotos, bet arī ikdienas priekšmetos. „Šādu mikroshēmu iespējams uzstādīt zābākā, un zābāks būs „gudrāks” par jums,” izteicies uzņēmējs.

Jāpiebilst, ka viens no SoftBank darbības virzieniem ir investīcijas tehnoloģiju jomas uzņēmumos. Tā kompānija ir izveidojusi kopīgu ar Saūda Arābiju tehnoloģiju investīciju fondu 100 miljardu ASV dolāru apmērā, pie kam šo kapitālu drīzumā iecerēts palielināt līdz 200 miljardiem. Tāpat uzņēmums nesen par 32 miljardiem dolāru iegādājās britu mikroprocesoru un programmatūras ražotāju ARM Holdings.

M. Sons, tiekoties arī ASV prezidentu Donaldu Trampu, arī solīja, ka SoftBank pārskatāmā nākotnē investēs ASV tehnoloģiju sācsoļos 50 miljardus dolāru, radot 50 tūkstošus jaunu darba vietu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!